OK Jihlava

Sportovec Jihlavska 2012 - Tereza Čechová oceněna

Na slavnostním galavečeru v jihlavském DKO byli vyhlášeni nejlepší sportovci jihlavska za rok 2012.
V kategorii do 15 let byla na třetím místě vyhlášena a na podium si pro ocenění a potlesk plného sálu za skvělé loňské výsledky došla Tereza Čechová.
V kategorii dospělých se do finálové desítky dostala hned pětice závodníků OK Jihlava: Jan Čech, Bára Chudíková, Honza Lauerman, Renata Paulíčková a Milan Venhoda. Tolik orienťáků v této prestižní anketě ještě nikdy nebylo a ukazuje to, že náš sport patří mezi výsledkově nejlepší v Jihlavě. Mezi tři nejlepší oceněné na podiu se nakonec nikdo z našeho klubu nedostal, v anketě zvítězil plavec Tomáš Fučík.

Milan Venhoda | 8.3.2013 Pá 20:55 | Orientační běh | 0 komentářů | 393x

Český pohár v Holzhau: skoro samé medaile

obrazek Poslední závody letošního ročníku Českého poháru proběhly o víkendu v Holzhau – německé části Krušných hor jen pár metrů od českých hranic. Současně se jednalo o Mistrovství Německa. Výborné sněhové podmínky, hustá síť dobře upravených stop (většinou připravených rolbou) a tratě s mnoha volbami, to vše tvořilo dobrý základ pro spokojenost závodníků.

Sobotní krátkou trať vyhrál v elitě Miroslav Rygl před Milanem Venhodou a Ondřejem Vodrážkou, Honza Lauerman zlomil hůlku ale bojoval dále a dojel na 9. místě.

Nedělní klasická trať byla dlouhá a náročná (zvláště pro ženy, čas vítězky delší než u nejlepších mužů) . V mužích zajel s přehledem nejrychlejší čas Ondřej Vodrážka, druhý s odstupem téměř 6 minut byl Lauerman, třetí Venhoda pak byl jen o 6 vteřin pomalejší.

Milan Venhoda | 5.3.2013 Út 22:45 | LOB | 0 komentářů | 435x

Mistrovství ČR na krátké trati a dvoučlenných družstev - 3 medaile

obrazek Sněhový příděl v minulém týdnu umožnil konání dalších závodů LOB, tentokráte ve Vlachovicích u Nového Města n.M. Sněhové podmínky byly výborné, ale práci pořadatelům přidělalo páteční i sobotní sněžení a vítr. Zajímavé a náročné tratě v pěkně připravené síti stop vedly většinou v horní části lesa Ochoza, z malé části pak po přilehlých loukách.

Nejdříve se jelo Mistrovství ČR na krátké trati, kde v mužích Honza Lauerman vybojoval bronzovou medaili, Milan Venhoda byl sedmý. V ženách skončila Bára Chudíková čtvrtá, jen vteřinu za medailí, Renata Paulíčková vybojovala 6. místo.

Odpoledne se jelo M ČR dvoučlenných družstev, každý z dvojice jel 3 okruhy, opět v horní části Ochozy a těsně po startu se projíždělo také bludištěm s množstvím kontrol. Mezi muži byla nejrychlejší liberecká dvojice Škoda+Vodrážka, stříbro vybojovali Milan Venhoda + Honza Lauerman, v ženách titul vybojoval tým Kotlářky Praha Karochová+Kovářová, druhé byly Renata Paulíčková + Bára Chudíková

Milan Venhoda | 27.2.2013 St 23:04 | LOB | 0 komentářů | 275x

LOBy ve Vrbně

LOBácká sezóna byla zahájena v půlce ledna ve Vrbně pod Pradědem. Sněhu bylo někde dost, někde hraničně, ale přesto to byly pěkné závody.

Nejpve pohárová krátká trať, kde v elitě si dojela Renča Paulíčková pro pěkné 5. místo, Honza Lauerman si nedošel pro diplom za druhé místo a Milan Venhoda byl ve vyrovnaném závodě sedmý.

Večer nás čekala novinka – historicky první noční LOB (v rámci Českého poháru). Bylo to delší sprint, po loukách a mezi remízky. Chybovalo se díky tomu, že se hodně zkracovalo a za tmy se ne vždy dalo dobře odhadnout, kde přesně se člověk ocitl.

Hlavním závodem víkendu pak bylo nedělní Mistrovství ČR na klasické trati a jednalo se o opravdu náročný závod. V ženách vybojovala Renata Paulíčková 5. místo, mezi muži získal Honza Lauerman bronz a Milan venhoda 5. místo.

Milan Venhoda | 1.2.2013 Pá 20:59 | LOB | 0 komentářů | 275x

PF 2013

obrazek

Milan Venhoda | 25.12.2012 Út 10:08 | Orientační běh, LOB, MTBO | 0 komentářů | 270x