OK Jihlava

Závěr sezony MTBO ve Slatiňanech

Zřejmě poslední teplý a slunečný víkend v dlouhé řadě by také posledním v letošní dlouhé MTBO sezóně. Dva závody Českého poháru (sprint a middle) i Mistrovství ČR družstev se jelo ve Slatiňanech. Výsledky individuálních závodů byly takříkajíc standartní – Bára a René na bedně v elitě, Pifi a Véna v první desítce v H21A a další solidní umístění.
Po posledním individuálním závodě bylo také vyhlášeno konečné pořadí Českého poháru 2011: D21E: 2. Renata Paulíčková, 3. Bára Chudíková, H21E: 15. Jan Lauerman, H21A: 1. Michal Prošek.

Dramatický průběh mělo nedělní Mistrovství ČR družstev (3 muži, 2 ženy) s 37 týmy na startu.

Milan Venhoda | 4.10.2011 Út 21:49 | MTBO | 0 komentářů | 298x

Výsledky žebříčku A a B

Výsledky Žebříčku A a B pro letošní rok jsou uzavřeny a pro náš oddíl to znamená tři licence A do dalšího roku. V žebříčku A jsme letos měli pouze jednoho zástupce, a to mladšího dorostence Honzu Čecha. V prvním roce svého působení v žebříčku A obsadil velmi pěkné deváté místo a tím si udržel licenci A i do dalšího roku.

K němu přibyli dva další držitelé licence A pro příští rok z řad žáků, a to Terka Čechová, která se v žebříčku B umístila v kategorii D14 na čtvrtém místě, a Dominik Frýba (budoucí mladší dorostenec), který se v H14 umístil na místě jedenáctém.

Všichni ostatní běžci, kteří absolvovali závody žebříčku B, svou licenci udrželi a mohou se tedy těšit na příští ročník žebříčku B.

Zuzana Ćechová | 3.10.2011 Po 19:32 | Orientační běh | 0 komentářů | 249x

Mistrovství Evropy MTBO aneb na kolech v Rusku

Závěr letošní mezinárodní bajkové sezóny se odehrává tento týden nedaleko Petrohradu – na Mistrovství Evropy jsou v reprezentačním týmu Bára Chudíková i Renata Paulíčková.
Úvodní závod ve sprintu (19.9.) se nejvíce vydařil René, která skončila 1:44 za vítězkou na skvělém 10. místě, Bára na 19.místě jela o necelou minutu déle.
Middle (20.9.) již tak pěkné výsledky nepřinesl, Bára dojela na 22. místě, Renča byla diskvalifikována.
Zlatou radost znamenaly štafety (21.9.) s poměrně krátkými úseky. Bára přivezla z prvního úseku české áčko na 3. místě, Martina Tichovská tuto pozici udržela, Renča pak ve finiši předstihla všechny soupeřky a dojela pro zlato pouze 0,1 s před Ruskami (rozhodovala cílová kamera) a 7 vteřin před třetími Švýcarkami.
Závěrečným závodem ME byla klasika s hromadným startem. Renata dojela na velmi pěkném 8. místě v společně finišujícím balíku závodnic na 6.-9. místě. Bára dojela s poměrně velkou ztrátou na 27. místě.

Milan Venhoda | 20.9.2011 Út 22:11 | MTBO | 0 komentářů | 273x

Mistrovství ČR na klasické trati

Mistrovství ČR na klasické trati se letos konalo v Bečově nad Teplou v pořadatelské režii Ekonomu Praha. V pěkném lese na poměrně rychlých tratích bojovala i hrstka jihlaváků o medaile v hlavním závodě letošní domácí sezóny.

Milan Venhoda | 20.9.2011 Út 21:55 | Orientační běh | 0 komentářů | 262x

OK Jihlava opět na stupních vítězů na MČR

Po čtyřech letech závodník našeho oddílu získal medaili na Mistrovství České republiky v orientačním běhu. Podařilo se to Honzovi Čechovi v kategorii H16 na sprintu 2.9.2011 v Boskovicích.

Marek Prášil | 2.9.2011 Pá 21:41 | Orientační běh | 0 komentářů | 218x