OK Jihlava

Mistrovství ČR na klasice

V kopcích v okolí Blanska se konalo M ČR na klasické trati. Se sobotní kvalifikace postoupil do finále A v hlavní mužské kategorii Mára Prášil, ve veteránech pak Zuzka Čechová, Dana Hrstková a Milan Venhoda.
V nedělním finále doběhl Marek Prášil v nabité konkurenci na pěkném 12. místě, mezi veterány vybojoval Milan Venhoda stříbrnou medaili v H35, Zuzka Čechová 8. místo v D40 a shodně 8. místo Dana Hrstková v D45.

Sobotní kvalifikace se běžela v pěkně zarostlém (či spíše podrostlém) lese – ostružiní a maliní pěkně tahalo za nohy. Jinak to byl ale spíše běžák. Z našich mládežníků do finále A nikdo nepostoupil, nejlépe si vedl Jakub Fuksa, který v H16 vybojoval postup do finále B, na ostatní pak zbylo pouze finále C. Reputaci oddílu tak zachraňovali zkušení (věkem) závodníci – Mára postoupil ze 4. místa v rozběhu a podle předpokladů postoupili do A finále i Zuzka, Dana a Véna.

Nedělní finále bylo úplně jiné. Podrostu podstatně méně, zato větší kopce a podstatně zajímavější stavba tratí – několik dlouhých postupů napříč údolími, kratší postupy ve svahu nebo světle zeleném.
Výborně běžel Mára, který se v průběhu závodu pohyboval kolem 8. místa, v závěru dosti dlouhého závodu už mu síly nestačily, i tak je 12. místo perfektní výsledek.
Stříbrnou medaili v H35 vybojoval Véna, velmi dobře mezi veteránkami zaběhly i Zuzka a Dana, obě shodně na 8. místě v D40 resp. D45.
V H16B doběhl Jakub Fuksa na slušném 10. místě, ostatní z našich dorostenců beželi C-finále ale bohužel ani zde nijak výrazně nepřesvědčili.
Veteraniádu v B-finále absolvovali i Aleš Petráček, Jirka Paulíček a Franta Šmrha.

stránky závodu s kompletními výsledky

««« Předchozí text: ŽB Čechy 12.-13.9.2009 Lomnička u Plas Následující text: M ČR MTBO - klasika u Mimoně »»»

autor: Milan Venhoda | 20.9.2009 Ne 21:42 | tisk | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 286x