OK Jihlava

M ČR na klasice v Kostelci se povedlo

O uplynulém víkendu proběhlo mezinárodní Mistrovství ČR v Kostelci u Jihlavy pod taktovkou pořadatelů z Orientačního klubu Jihlava. Vrcholu letošní domácí sezóny v orientačním běhu se zúčastnilo více než tisíc běžců ze všech koutů republiky, silná byla i účast závodníků ze Slovenska a Maďarska.

V sobotní kvalifikaci, která nebyla příliš obtížná, se do nedělního finále probojovala drtivá většina favoritů. Ve finále však už čekaly na závodníky daleko náročnější tratě – jak fyzicky, tak i orientačně. Náročný les mezi Kostelcem a Třeští měl hodně hustých částí, které ztěžovaly běh i viditelnost. V cíli závodníci chválili velmi pěkně postavené tratě, kde se krátké vzdálenosti mezi kontrolami střídaly s dlouhými a ještě delšími postupy a donutily tak závodníky neustále měnit tempo i udržovat maximální pozornost.

V ženách si pro mistrovský titul doběhla pardubická Martina Zvěřinová, která potvrdila výbornou podzimní formu, vedla od druhé kontroly, svůj náskok stále zvyšovala a v cíli byla o 2:41 min. před obhájkyní titulu a dvojnásobnou světovou šampiónkou Danou Brožkovou z Jičína. Třetí skončila Martina Spurná z Pragy Praha. Jedna z favoritek – chotěbořská Kamila Gregorová – ztratila hned v úvodu, když poměrně dlouho nemohla nalézt hned první kontrolu, a ačkoliv po zbytek trati bojovala a dotahovala vzniklou ztrátu, na medailové umístění již nemohla pomýšlet a skončila devátá.

Muži měli na trati o délce 17,6 km přibližně v polovině závodu řadu těžkých kontrol v hustnících a ve skalkách. A právě tam hodně ztratil v úvodu skvěle běžící pardubický Vladimír Lučan. Po výběhu z této části už byl ve vedení Jan Šedivý (Praga Praha) a navíc byl v kontaktu s dříve startujícím obhájcem titulu Osvalem Kozákem z Tesly Brno, kterého zde doběhl. Tato dvojice dále běžela společně, závěrečnou pasáž zvládli výborně a pro Šedivého to znamenalo mistrovský titul a pro Kozáka bronz. Mezi ně se ve výsledkové listině vklínil Tomáš Dlabaja (SK Žabovřesky Brno), který zaostal za vítězem skoro dvě a půl minuty. Lučan nakonec skončil čtvrtý 11 sekund za Kozákem, pátou příčku obsadil jeden z hlavních favoritů Michal Smola ze Zlína, který dost chyboval v úvodní části.

V juniorech to dopadlo přesně podle očekávání – vyhrál juniorský mistr světa Pavel Kubát (Hradeck Králové) před Milošem Nykodýmem (SK Žabovřesky Brno). V juniorkách to byl vyrovnaný souboj dvou závodnic, které se stále střídaly ve vedení. V cíli byla nakonec rychlejší rychnovská Denisa Kosová, Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) za ní zaostala o 24 sekund.

««« Předchozí text: Mezinárodní Mistrovství ČR je za dveřmi Následující text: HighLander 2010 »»»

autor: Milan Venhoda | 25.9.2010 So 21:49 | tisk | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 303x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE