OK Jihlava

Stříbro na mistrovské klasice pro Honzu Čecha

obrazek V atraktivním terénu pískovcových skal Českého ráje se běžel letošní vrchol domácí OB sezóny – Mistrovství ČR na klasické trati. Do finále A se z kvalifikace probojovali podle očekávání Honza Čech (s velkým náskokem vyhrál svůj rozběh), Tereza Čechová a mezi veterány Milan Venhoda. Ostatní jihlaváci se museli spokojit s některým z nižších finálových běhů.

Finále v kategorii D16 (i když věkem patří ještě do D14) zaběhla Terka Čechová velmi dobře – deváté místo je rozhodně velkým příslibem do budoucnosti a motivací k dalšímu téninku. Skvělou podzimní formu prodal Honza Čech v kategorii H16. Po výborném výkonu vybojoval stříbrnou medaili. Několik mapových chyb v počátku trati ho připravilo o vítězství ze kterého se radoval luhačovický Štěpán Mudrák, který běžel sice pomaleji ale vyvaroval se chyb a i o tom orienťák je. Druhou jihlavskou medaili z tohoto šampionátu – bronzovou – vybojoval v kategorii H40 Milan Venhoda

Další jihlavské želízko Dana Hrstková bohužel v kvalifikaci orazila špatnou kontrolu a tak o den později již nemohla bojovat o příčky nejvyšší. Zkušené závodnici by se takovéto chyby stávat neměly. Nepotřebuje před dalším mistrovským víkendem konzultaci psychologa? ;-)
Kvalifikaci v D40 dobře zaběhla Zuzka Čechová, bohužel však pochroumaný kotník ji neumožnil startovat ve finále A, které si vyběhla.
Ostatní jihlavští závodníci se do finále A neprobojovali, nicméně pro všechny to rozhodně byla velká zkušenost v náročném terénu – jak po mapové tak i po fyzické stránce. V H16 skončil Dominik Frýba celkově 31., Vojta Vacek 40., Jirka Zacha 46. Zkušenosti sbíral ještě Franta Koumar v H18.

Fotografie z vyhlášení

Stránky Mistrovství ČR s kompletními výsledky a dalšími informacemi

Záznam televizního přenosu finále hlavních kategorií (v lese bylo 10 televizních kamer)

««« Předchozí text: Renata Paulíčková celkově 12. ve Světovém poháru Následující text: Tréninky - zima 2012/13 »»»

autor: Milan Venhoda | 30.9.2012 Ne 23:18 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 307x