OK Jihlava

Zlato na Mistrovství ČR pro MTBO tým OK Jihlava

obrazek Sezónu MTBO zakončila trojice závodů v Zubří nedaleko Nového Města na Moravě – v sobotu pohárový sprint a middle, v neděli pak Mistrovství ČR družstev.

Pohárovou medaili vybojovala ve sprintu pouze Renča (2. místo). V odpoledním middlu už byly jihlavské barvy vidět podstatně více: Honza Lauerman s přehledem zvítězil, výborné je i 16. místo Michala Proška, mezi ženami pak 3. Renata Paulíčková a 4. Bára Chudíková.

Mistrovský titul v prestižním závodě družstev po téměř 4 hodinách napínavého boje získal tým OK Jihlava ve složení Milan Venhoda, Bára Chudíková, Michal Prošek, Renata Paulíčková a Honza Lauerman.

Sprint se jel z větší části v obci Lísek (to se místní pěkně divili co se jim to děje mezi chalupami :-) ), závěr závodu potom v přilehlém lese. Každé zaváhání, každá chybička se samozřejmě projevila propadem ve výsledcích. V elitě dojela Renča druhá, Bára na 10. místě, mezi muži Lauič 4., Pifi 20., Piko 27.

Odpolední middle už byl celý v lese, hodně kontrol, většinou pomalé cesty, zkrátka náročný závod. Skvělou formu předvedl Lauič, s přehledem zvítězil, velmi dobrý závod jel i Pifi – 16. místo v elitě je výborným výsledkem. Mezi ženami opět bodovala Renča, tentokráte 3. místo, hned za ní na 4. místě skončila Bára. V dalších kategoriích stojí určitě za zmínku 7. místo Vény v H21A, 7. místo Pavči a 11. místo Liptyho v H21B.

Na start závodu družstev se postavilo 47 pětičlených týmů. Samotný závod byl mapově i fyzicky docela náročný, hodně kontrol a cesty plné klacků, často velmi měkké nebo kamenité, ukázaly „kdo na to má“. Véna přijel z prvního úseku na velmi dobré pozici na konci první desítky, ti nejlepší sice ulítli (Jaryn a spol.), ale co bylo hlavní – časové rozdíly od hlavních soupeřů nebyly velké. Bára na druhém úseku zabojovala a předávala Pifimu na 4. místě, jen 40 vteřin za stříbrnou pozicí. A na 3. úseku nastalo velké překvapení – na průjezdu diváckým úsekem byl nejdříve Ďure – Teslácké béčko, 2 minuty za ním Pifi, další dvě minuty pak ztrácel Bruntál a Zlín. Mezitím přišel z lesa smutný závodník áčka Tesly Brno (Pari) s defektem a koncem nadějí na vítězství. Do předávky se již nic nezměnilo a tak se Renča vydala na stíhací jízdu o zlato. Nejlepší česká závodnice podle papírových předpokladů přivezla finišmanovi Lauičovi zhruba dvouminutový náskok před týmy USK Praha a Tesla Brmo. Lauič naštěstí nevystřílel všechen prach při vítězství předchozího dne, zajel nejlepší čas dne a dofinišoval pro fantastickou zlatou medaili OK Jihlava před USK Praha a Teslou Brno.

Fotogalerie

Kompletní výsledky

Závody natáčel brněnský štáb České televize, snad nebudou v reportáži rozhovory s novopečenými mistry moc vystříhané :-)

Krátká zpráva v pořadu Události v Regionech (od času 19:30).

««« Předchozí text: Tréninky - zima 2012/13 Následující text: Boty INOV-8 »»»

autor: Milan Venhoda | 15.10.2012 Po 20:00 | tisk | MTBO | 0 komentářů | 304x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE