OK Jihlava

Stříbro mezi kupkami

obrazek Na svazích Kunčické a Kuní hory nedaleko Kralického Sněžníku se o víkendu konalo Mistrovství ČR na krátké trati. Terén to byl velmi netradiční, někteří jej pamatují z áček v roce 2000, kdy byl pro mnohé velkým překvapením a je považován za jeden z nejzajímavějších pro OB v ČR. Obrovské množství umělých kup a kupek v poměrně prudkém svahu i na temeni Kunčické hory je výzvou pro mapaře i závodníky.

Sobotní semifinále se jihlavským závodníkům vydařilo – do finále A postoupil rekordní počet borců a borkyň: Terka Čechová (z 3. místa), Dominik Frýba (vyhrál svůj rozběh), Honza Čech (2. místo) i Vojta Vacek (9. místo), z veteránů pak Zuzka Čechová (9. místo), Milan Venhoda i Dana Hrstková (oba semifinále suverénně vyhráli).

V medaili však v nedělním finále dokázala proměnit svůj výkon pouze Tereza Čechová v D16 – získala stříbro jen dvě vteřiny vítězkou.

Semifinále bylo kopcovitější, kupek bylo trošku méně, většina kategorií měla i zajímavý a náročný delší postup s traverzem.

Nedělní finále bylo mapově náročnější – velké množství kupek, spousta traverzů a seběhů (start byl o hodně výš než cíl), zkrátka bylo potřeba spíše zvolnit (ale zase ne moc) a hodně pečlivě mapovat a udržet koncentraci. A to se mnoha favoritům (a nejen z našeho oddílu) nepodařilo. V mnoha kategoriích tak byly výsledky velmi překvapivé a na stupně vítězů se často dostali velmi nečekaní závodníci. Ve veteránech hodně chybovali Véna i Dana a tak oba zklamaně odjížděli bez medaile. Chyb se v počátku trati nevyvaroval ani další adept na medaili Honza Čech, určitě pomýšlel na lepší než 8. místo. Nakonec tedy jedinou medaili – stříbrnou – získala Tereza Čechová – celou trať běžela vyrovnaně, více než polovinu trati vedla a až v závěru se před ni těsně dostala hradecká Klára Novotná, která i přes pád do bažiny na doběhu uhájila těsný náskok (viz foto)

Výsledky jihlavských závodníků – semifinále

Výsledky jihlavských závodníků – finále

web závodu

««« Předchozí text: Oslava 160 let! Následující text: Renata Paulíčková na ME MTBO - 2 x 7.místo »»»

autor: Milan Venhoda | 24.6.2013 Po 22:28 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 321x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE