OK Jihlava

Mistrovství světa MTBO

obrazek Renata Paulíčková má za sebou úspěšné vystoupení na Mistrovství světa MTBO, které se tento týden konalo v Estonsku.
Úvodní závod ve sprintu se jel částečně ve městě Tapa a částečně v příměstském lese s lyžařskými tratěmi. Renata ztratila na vítěznou Švédku Thomasson necelé dvě minuty, což znamenalo výborné desáté místo.

Následoval middle, Renata skončila nejlépe z českých závodnic na 14. místě, zvítězila finská závodnice Marika Hara.

Po dnu volna byl na programu závod štafet. Martina Tichovská rozjela závod skvěle a předávala Marušce Březinové na průběžném prvním místě. Tu však na druhém úseku předstihla trojice pronásledovatelek (FIN. DEN, SUI). Renata Pulíčková na svém závěrečném úseku udržela konečné čtvrté místo, skvělou jízdou se ostatním utrhla Marika Hara a přivezla tak finskému týmu jasné vítězství. Českým barvám přinesl obrovskou radost úspěch mužské štafety. Trojice Franta Bogar, Jan Svoboda a Kruštof Bogar si poradila se zbytkem světa a vybojovala zlatou medaili.

Posledním závodem MS byla klasická trať. I v tomto závodě podobně jako na middlu zvítězila Finka Marika Hara a Renata dojela nejlépe z Češek – tentokrát 13. místo.

««« Předchozí text: Tréninky 2013 (podzim) Následující text: Mistrovský MTBO víkend - další dvě medaile do sbírky »»»

autor: Milan Venhoda | 1.9.2013 Ne 09:34 | tisk | MTBO | 0 komentářů | 295x