OK Jihlava

Netradiční Čeřínek

Minulý víkend proběhlo první letošní soustředění dětí a mládeže na Čeřínku. A že se tam letos děly věci… Naprostým šokem bylo především počasí. Tradiční zimu, mráz, sníh nebo déšť vystřídalo sluníčko, jasně modrá obloha a teplo jaké nikdo z nás na jarním Čeřínku nepamatuje. V pátek proběhla úvodní seznamovací hra, při které se děti rozdělily na 7 družstev a během podvečerní vycházky s mapou našly opravdové zlaté dukáty, které jim večer posloužily jako platidlo pro nákup materiálu pro stavbu lodiček. A ty se všem opravdu povedly!!!

Druhý večer jsme je společně vyrazili pouštět na nedaleký rybník a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Černočerná tma, ticho, tisíce hvězd na jasném nebi a po vodě plave 7 lodiček s rozsvícenými svíčkami na palubách. Prostě romantika největší!

Ale nebylo to samozřejmě jenom o lodičkách – hlavně se tvrdě trénovalo. Mladší děti a začátečníci běhaly v sobotu dopoledne krátké okruhy a odpoledne si zkusily žravý scorelauf, ti zkušenější se potrápily na shlucích kontrol a paměťáku na velmi výrazně pozměněné mapě, večer pak patřil čelovkám a bludišti. Tréninkovým vrcholem pak byly nedělní štafety s neobvyklým modelem – 5 členů každého družstva mělo k dispozici 3 mapy se zákresem všech kontrol a ty sloužily jako předávací kolík. Po dvou kontrolách se všichni snažili nasbírat, v limitu 120 minut, co nejvíce kontrol z celkového počtu. Z velké části to byla i šachová partie vedoucích družstev, na jejichž bedrech ležela taktika a koordinace celého družstva. Podtrženo, sečteno – toto soustředění bych zařadil mezi jedno z nejvydařenějších, kterých jsem se kdy osobně zúčastnil. Takže doufám, že se všemi, kterým se tam alespoň trochu líbilo se setkáme i při dalších letošních soustředěních – v létě ve Smrčné nad Sázavou a na podzim zase tady na Čeřínku.

Kompletní fotogalerie z Čeřínku je tady

-Ory-

««« Předchozí text: Zas je tu jaro je tu… Následující text: 1. závod Ligy Vysočiny 2014 »»»

autor: Aleš Prášil | 7.4.2014 Po 20:07 | tisk | Zhodnocení akce, Orientační běh | 0 komentářů | 352x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie tak ještě boty a jde se...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE