OK Jihlava

Netradiční Čeřínek

Minulý víkend proběhlo první letošní soustředění dětí a mládeže na Čeřínku. A že se tam letos děly věci… Naprostým šokem bylo především počasí. Tradiční zimu, mráz, sníh nebo déšť vystřídalo sluníčko, jasně modrá obloha a teplo jaké nikdo z nás na jarním Čeřínku nepamatuje. V pátek proběhla úvodní seznamovací hra, při které se děti rozdělily na 7 družstev a během podvečerní vycházky s mapou našly opravdové zlaté dukáty, které jim večer posloužily jako platidlo pro nákup materiálu pro stavbu lodiček. A ty se všem opravdu povedly!!!

Druhý večer jsme je společně vyrazili pouštět na nedaleký rybník a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Černočerná tma, ticho, tisíce hvězd na jasném nebi a po vodě plave 7 lodiček s rozsvícenými svíčkami na palubách. Prostě romantika největší!

Ale nebylo to samozřejmě jenom o lodičkách – hlavně se tvrdě trénovalo. Mladší děti a začátečníci běhaly v sobotu dopoledne krátké okruhy a odpoledne si zkusily žravý scorelauf, ti zkušenější se potrápily na shlucích kontrol a paměťáku na velmi výrazně pozměněné mapě, večer pak patřil čelovkám a bludišti. Tréninkovým vrcholem pak byly nedělní štafety s neobvyklým modelem – 5 členů každého družstva mělo k dispozici 3 mapy se zákresem všech kontrol a ty sloužily jako předávací kolík. Po dvou kontrolách se všichni snažili nasbírat, v limitu 120 minut, co nejvíce kontrol z celkového počtu. Z velké části to byla i šachová partie vedoucích družstev, na jejichž bedrech ležela taktika a koordinace celého družstva. Podtrženo, sečteno – toto soustředění bych zařadil mezi jedno z nejvydařenějších, kterých jsem se kdy osobně zúčastnil. Takže doufám, že se všemi, kterým se tam alespoň trochu líbilo se setkáme i při dalších letošních soustředěních – v létě ve Smrčné nad Sázavou a na podzim zase tady na Čeřínku.

Kompletní fotogalerie z Čeřínku je tady

-Ory-

««« Předchozí text: Zas je tu jaro je tu… Následující text: 1. závod Ligy Vysočiny 2014 »»»

autor: Aleš Prášil | 7.4.2014 Po 20:07 | tisk | Zhodnocení akce, Orientační běh | 0 komentářů | 354x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie D10
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE