OK Jihlava

Ledová sobota na Orlovech

Tak nevím, ale počasí si s námi opravdu letos dělá co chce. Během zimy se neuskutečnil ani jeden závod v lyžařském OB a teď v květnu, do sněhu moc nechybělo. A to jsem v pátek byl venku jenom v tričku.

Pořadatelé z JHB udělali jednu velikou a zásadní chybu – podcenili funkci koordinátora počasí. Stará pořadatelská pravda totiž říká, že jak se nevydaří počasí, tak se pořadatel může třeba stavět na hlavu, ale moc pochvaly si od závodníků nezaslouží ;-)

Zázemí bylo v již několikrát prověřeném centru v Leštině u Skály, jenom letos se provizorně přesunulo do veliké stodoly, kam naštěstí alespoň nepršelo. Pravdou ale je, že orienťáci nesmí být žádné padavky a trochu nepohodlí prostě musí vydržet. Takže tento závod alespoň posloužil na zocelení morálky. V důsledku počasí byla poněkud problémem poměrně velká vzdálenost na start a hlavně pak z cíle. Krásně promočení závodníci si užili větrnou cestu na shromaždiště a někteří pak sotva rozvazovali tkaničky u bot. A třetí chybka – vybrat od lidí za parkování a pak je navést do neposečené vysoké a mokré trávy…To asi nikoho nepotěší.

A co samotný závod? Tak podle mého názoru příjemné proběhnutí v už hodně oběhaném prostoru. Žádné velké záludnosti, jasně umístěné kontroly, jenom občas nějaká ta paseka navíc, smrkové zmlazení místy trochu odrostlo, ale to jsou jen takové detaily se kterými se musí počítat.

Jak to s naším oddílem vypadalo na vyhlášení nevím. Zmrzlý jako rampouch jsem okamžitě skočil do vyhřátého auta a ujížděl domů. Celkové výsledky jsou na stránce http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?…

Jenom k účasti našeho oddílu bych měl jednu připomínku – na to kolik dětí chodilo v zimě do tělocvičny a nyní v týdnu na tréninky, tak na závodech je ta dětská účast stále nic moc… Nezapomínejte, že závody jsou ten nejlepší trénink!

Tuto sobotu se Liga Vysočiny spojí se závody ŽB Čechy ve Starém Městě pod Landštejnem. Pro spoustu z nás to bude možnost poměřit své síly se závodníky z celé republiky a užít si pěkné závody (SJH totiž ani jiné neumí). Přihlášeno je přes 1100 účastníků, takže si to určitě nenechte ujít.

Odpoledne se také uskuteční prestižní fotbalový zápas OK Jihlava proti SK Chrast, tak hráči budou určitě rádi za vaši případnou podporu v hledišti. A kdo viděl fotbalový zápas loni v Dušejově při kumulovaných narozeninových oslavách, tak ten ví, že o zábavné fotbalově – společenské okamžiky nebude určitě nouze!

««« Předchozí text: "Čarodějnický trénink" Následující text: Mistrovský sprint ve Znojmě »»»

autor: Tomáš Orany | 8.5.2014 Čt 18:37 | tisk | LOB | 0 komentářů | 299x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE