OK Jihlava

Žebříček B - Čechy ve třech čtvrtinách - Saxbo 2014

Po minulém víkendu má za sebou seriál závodů žebříčku B – Čechy již šest z celkových osmi závodů. Závodilo se ve velmi náročných terénech poblíž Mníšku u Liberce v mezinárodní konkurenci za účasti 1.500 závodníků. A jak si vedli naši zástupci?

Ve stručnosti – dlouhá cesta, vedro k zalknutí, naprosté vyčerpání, chvilky zoufalství, skvělí pořadatelé, ještě skvělejší bufet, nádherný prostor vhodný spíše pro áčka, příjemná atmosféra, takže nakonec fajn! Po oba dny platila zlatá slova moderátora – všichni, kdo dorazili do cíle se všemi terčíky, byli vítězi…

V sobotu byla na pořadu klasika, která všechny zúčastněné prověřila nejen fyzicky a mapově, ale i mentálně. Zážitkem bylo startovat na konci závodu, protože v těch okamžicích se již lesem ploužily jen osamělé mátohy, které netušily, kde se nacházejí, a přitom ještě hovořily různými jazyky… Kategorie, které dostaly do ruky ještě k tomu patnáctkovou mapu, měly závod okořeněný o spoustu překvapení, místy nechtěných. Ukázky toho, jak to sem tam vypadalo, si můžete prohlédnout tady.

Přes všechny nástrahy tratí a objektivní nepříjemnosti ale byla Jihlava vidět nejenom na předchozím videu. Famózní výkon sezóny předvedl Fanda Koumar, který v H20B pokořil všechny soupeře a vystoupil na nejvyšší ze stupňů vítězů pro zlato!!! Šokujícím výsledkem skončilo také první letošní vystoupení v žebříčku B – Čechy Matýska Kafky, který si doběhl pro třetí příčku v H16B! Další výborné výkony podali ještě Anička Vacková (7. místo v D16B) a Péťa Čech (10. místo v H14B). Výsledky všech jihlaváků najdete zde.

Zatímco áčkaři si vesele skotačili na rovinkách u Odrance, béčkoví tvrďáci absolvovali v neděli nejprve cestu na start o délce 2,5 km s převýšením 170 metrů, aby se poté mohli vydat vstříc pekelným nástrahám stavitele krátké trati. Je třeba podotknout, že se běželo v krásném terénu, kde ovšem mapa nedala závodníkům vydechnout. Kdo jen na chviličku ztratil koncentraci, tak ihned ztratil dlouhé minuty i sebe, a tím i celý závod… Chcete-li se pokochat krásami či vypjatými chvilkami na trati, pak mohu doporučit shlédnutí těchto videí – 1, 2, a zejména 3.

Jihlavské výsledky jsou oproti sobotě přece jen trochu celkově slabší. Těžko říci, co bylo hlavní příčinou – zda únava ze sobotních vyčerpávajících výkonů, nebo již v Liberci tradiční nekonečně dlouhá cesta na večeři a zpět či prostě lépe se orientující soupeři? Těsně pod bednou skončila po skvělém výkonu Anička Vacková (4. místo v D16B), vynikající závod ale odběhl také Matěj Šenkýř (6. místo v H16B) a spolehlivé výkony podali i Fanda Koumar (6. místo v H20B) a Péťa Čech (11. místo v H14B). Další jihlavské výsledky najdete zde.

Tak takové bylo letošní Saxbo 2014 – horké, náročné, vyčerpávající a plné emocí. Další spoustu informací včetně fotek ze závodního prostoru pak najdete na stránkách závodu. No a pro milovníky statistik je tu ještě přehled dosavadních výsledků našich žebříčkářů.

««« Předchozí text: Honza se nominoval i na MS juniorů Následující text: Letecký závod na Henčově »»»

autor: Aleš Petráček | 15.6.2014 Ne 20:56 | tisk | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 483x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE