OK Jihlava

Žebříček B - Čechy ve třech čtvrtinách - Saxbo 2014

Po minulém víkendu má za sebou seriál závodů žebříčku B – Čechy již šest z celkových osmi závodů. Závodilo se ve velmi náročných terénech poblíž Mníšku u Liberce v mezinárodní konkurenci za účasti 1.500 závodníků. A jak si vedli naši zástupci?

Ve stručnosti – dlouhá cesta, vedro k zalknutí, naprosté vyčerpání, chvilky zoufalství, skvělí pořadatelé, ještě skvělejší bufet, nádherný prostor vhodný spíše pro áčka, příjemná atmosféra, takže nakonec fajn! Po oba dny platila zlatá slova moderátora – všichni, kdo dorazili do cíle se všemi terčíky, byli vítězi…

V sobotu byla na pořadu klasika, která všechny zúčastněné prověřila nejen fyzicky a mapově, ale i mentálně. Zážitkem bylo startovat na konci závodu, protože v těch okamžicích se již lesem ploužily jen osamělé mátohy, které netušily, kde se nacházejí, a přitom ještě hovořily různými jazyky… Kategorie, které dostaly do ruky ještě k tomu patnáctkovou mapu, měly závod okořeněný o spoustu překvapení, místy nechtěných. Ukázky toho, jak to sem tam vypadalo, si můžete prohlédnout tady.

Přes všechny nástrahy tratí a objektivní nepříjemnosti ale byla Jihlava vidět nejenom na předchozím videu. Famózní výkon sezóny předvedl Fanda Koumar, který v H20B pokořil všechny soupeře a vystoupil na nejvyšší ze stupňů vítězů pro zlato!!! Šokujícím výsledkem skončilo také první letošní vystoupení v žebříčku B – Čechy Matýska Kafky, který si doběhl pro třetí příčku v H16B! Další výborné výkony podali ještě Anička Vacková (7. místo v D16B) a Péťa Čech (10. místo v H14B). Výsledky všech jihlaváků najdete zde.

Zatímco áčkaři si vesele skotačili na rovinkách u Odrance, béčkoví tvrďáci absolvovali v neděli nejprve cestu na start o délce 2,5 km s převýšením 170 metrů, aby se poté mohli vydat vstříc pekelným nástrahám stavitele krátké trati. Je třeba podotknout, že se běželo v krásném terénu, kde ovšem mapa nedala závodníkům vydechnout. Kdo jen na chviličku ztratil koncentraci, tak ihned ztratil dlouhé minuty i sebe, a tím i celý závod… Chcete-li se pokochat krásami či vypjatými chvilkami na trati, pak mohu doporučit shlédnutí těchto videí – 1, 2, a zejména 3.

Jihlavské výsledky jsou oproti sobotě přece jen trochu celkově slabší. Těžko říci, co bylo hlavní příčinou – zda únava ze sobotních vyčerpávajících výkonů, nebo již v Liberci tradiční nekonečně dlouhá cesta na večeři a zpět či prostě lépe se orientující soupeři? Těsně pod bednou skončila po skvělém výkonu Anička Vacková (4. místo v D16B), vynikající závod ale odběhl také Matěj Šenkýř (6. místo v H16B) a spolehlivé výkony podali i Fanda Koumar (6. místo v H20B) a Péťa Čech (11. místo v H14B). Další jihlavské výsledky najdete zde.

Tak takové bylo letošní Saxbo 2014 – horké, náročné, vyčerpávající a plné emocí. Další spoustu informací včetně fotek ze závodního prostoru pak najdete na stránkách závodu. No a pro milovníky statistik je tu ještě přehled dosavadních výsledků našich žebříčkářů.

««« Předchozí text: Honza se nominoval i na MS juniorů Následující text: Letecký závod na Henčově »»»

autor: Aleš Petráček | 15.6.2014 Ne 20:56 | tisk | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 505x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie už je to v suchu...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE