OK Jihlava

Letecký závod na Henčově

Závěrečným závodem na krátké trati pokračovala v sobotu jarní část Ligy Vysočiny. A kdo tento závod pořádal? Kdo tohle neví, tak ať se pěkně stydí!!!

Po roce jsme opět využili velice kvalitního zázemí parašutistického areálu na letišti Henčov. Na rozdíl od loňského roku nám nesněžilo, jenom ráno nás trochu vystrašila krátká dešťová přeháňka, ale pak už to bylo jen lepší a lepší a trochu zima byla jen několika jedincům na startu (kdo vymyslel start kam nesvítí sluníčko???).

Závod byl opět velmi rychlý (co čekat na takové rovině s ekvidistancí 2,5 m…). Ale i tady se podle toho co jsem slyšel a viděl, daly udělat chyby – část kontrol byla umístěna do opravdu drobných porostních detailů. Stejně rychlí jako závodníci byli i pořadatelé – nepamatuji, že ve 14.15 už bylo vše uklizené ve skladu. Pořadatelské rychlosti napomohl bohužel i menší počet závodníků (203). Část totiž dala přednost závodům okolních oblastí a část pořádala, nebo závodila ve Svratouchu na ČP v MTBO. Organizace klapala bez problémů a myslím, že závody se nám povedly. Odkaz na stránku závodu je zde: http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?…

Na podzim si od pořádání trochu oddychneme – jediným závodem bude tradiční Highlander. Ale co se kdo z pořádání naučil, zjistíme v roce příštím, kdy nás čeká velmi složité dvoudenní pořádání ČP štafet na Javořici a zároveň sprintu v Telči. Při této akci pak bude potřeba opravdu každý.

Závody Ligy Vysočiny teď budou mít prázdninovou pauzu, ale to neznamená, že během léta není možnost vyrazit někam na závody. Právě naopak!!! Každý týden se pořádají nějaké vícedenní závody, které jdou spojit i s příjemnou dovolenou. Zvláště pak tradiční Vysočina Cup máme v červenci hned za humny – za Kostelcem v prostoru Špičáku.

Informace o všech těchto závodech lze najít nejlépe na ORISu: http://oris.orientacnisporty.cz/

««« Předchozí text: Žebříček B - Čechy ve třech čtvrtinách - Saxbo 2014 Následující text: Šampionát na krátké trati byl náročný »»»

autor: Tomáš Orany | 18.6.2014 St 21:32 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 477x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE