OK Jihlava

Béčkový žebříček s vítěznou tečkou

Ve dnech 6. – 7. 9. 2014 proběhly poslední dva letošní závody Žebříčku B – Čechy. V romantickém prostředí Toulovcových Maštalí zuřily líté boje o poslední body a zvraty v celkovém pořadí. I když se všechno nepovedlo dle představ, po konečném účtování může být většina našich závodníků spokojena.

V sobotu byla připravena chrasteckými pořadateli klasika, která prověřila všechny zúčastněné fyzicky i mentálně. Je ovšem pravdou, že v některých kategoriích nebyly tratě úplně ideální. Přece jenom vydrtit kopec kvůli jedné kontrole a hned tím samým svahem se šinout dolů není nic příjemného. Zvláště když se to několikrát opakuje… Nicméně na mnohých tratích šlo poztrácet cenné minutky špatnou volbou postupu především na dlouhých přebězích. Těžkým kvízem pak bylo i čtení některých detailů na patnáctkových mapách. Závodníci si užili své i s počasím. Na začátku závodu bylo značné horko a dusno, v průběhu se pak přihnala bouřka, která svým hromobitím vystrašila část závodících; některé ovšem paradoxně motivovala k lepšímu výkonu s heslem „Zachraň se, kdo můžeš!“ v zádech… Naštěstí spadlo jen pár kapek, hlavní průtrž se závodům vyhnula. A pořadatelský bufet mohl praskat ve švech… :-D

Z našich borců a borkyň třímala najvýše klubový prapor zkušená veteránská star Dana Hrstková, která svým 2. místem v D50B potvrdila, že k trvale kvalitním vyrovnaným výkonům musí člověk prostě dozrát. Svůj nejlepší výkon v sezóně ze sebe dostal Péťa Čech, jehož 7. místo v H14B bylo klíčové pro jeho závěrečné pořadí v žebříčku. Velmi solidní sezónu má letos Anička Vacková, která si po spolehlivém výkonu také doběhla pro 7. příčku v D16B. Do první desítky se ještě vešel Fanda Koumar (6. místo v H20B) a Matýsek Kafka (9. místo v H16B). Zbývající reprezentanti SJI podali statečné výkony, ale chybek se bohužel nevyvarovali, což je srazilo více či méně ve výsledkových listinách do průměru.

V neděli přivítalo závodníky nádherné počasí, skoro jako bychom skočili v čase do úplně jiného období. Na pořadu byla krátká trať, která byla také úplně jiným levelem oproti sobotě. Pepa Vítek jednoduše krátkou umí! Na tratích se střídaly pasáže skalní i typicky lesní, mapa nedala vydechnout, mozek jel na plné obrátky a nohy s plícemi se mu snažily sekundovat. Nebo naopak? Chyby se daly vyrobit snadno, někdy stačilo jen zvolit ne úplně ideální trasu a vteřinky či minutky skákaly rychle, o čemž se přesvědčili také mnozí naši běžci.

Famózní výkon tentokrát podal Matýsek Kafka, který měl sice pomalejší začátek (na srazu při odjezdu na závod), ale o to více explodoval na trati, soupeře nechal poskakovat po lese a s náskokem si doběhl pro 1. místo v H16B! To tedy opravdu nikdo nečekal. Škoda jen, že nemohl absolvovat celý letošní program a jeho výkony jsou nevyrovnané, celkové hodnocení už tolik excelentní není. Na umístění v top ten dosáhla dle očekávání ještě nezdolná Dana Hrstková (5. místo v D50B) a spolehlivý Fanda Koumar (7. místo v H20B). Dalším našim závodníkům se střídavě dařilo a nedařilo, čehož výsledkem byla opět průměrná umístění. Další podrobnosti o obou závodech najdete zde.

Žebříček B-Čechy je pro letošní rok 2014 minulostí. Co přinesl? Jaký vlastně byl? Tak předně pro všechny závodníky, kteří se účastnili všech či alespoň většiny závodů, byl nesporným přínosem z hlediska zkušeností a dovedností, které nasbírali. Mnozí udělali posun v tom, že začali chápat, že to není jen o běhu a mapě, ale také o přípravě, koncentraci a mentální síle. O tom, že slušný výsledek mohou ovlivnit i zdánlivé detaily. Úspěchem je určitě zisk dalších dvou licencí A, které získali Anička Vacková a Péťa Čech. V celkovém hodnocení letošního žebříčku ční v rámci našeho oddílu nejvýše veteránský pilíř Dana Hrstková – celkově 2. místo v D50B a skvělá umístění, která získali Anička Vacková v D16B a Fanda Koumar v H20B – oba 4. místo. Všichni závodníci SJI, kteří absolvovali nadpoloviční počet závodů v sezóně, se pak ve svých kategoriích vešli do první dvacítky a i jim patří poděkování za reprezentaci oddílu na celostátní scéně. Přehled výsledků všech letošních béčkařů si můžete prostudovat zde.Letošní ročník však přinesl i jednu velkou záhadu. Otázka za milion zní: Bude ještě někdy běhat Jura Zacha? Uvidíme… Výsledky našich dorosteneckých nadějí by však měly být inspirací a motivací (nejen do tréninku) pro naše rašící podhoubí v žákovských kategoriích. Nebude totiž trvat dlouho a budou si zde moci číst o sobě. ;-)

««« Předchozí text: Dvě třetí místa a jedno vítězství ze Suché Rudné Následující text: Bronzové štafetovo-sprintové rojení »»»

autor: Aleš Petráček | 11.9.2014 Čt 18:53 | tisk | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 436x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie už se těším na...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE