OK Jihlava

OB sezóna začíná!!!

Loni zhruba touto dobou jsem psal článeček, který jsem uvedl textem jedné známé písničky: „zas je tu jaro je tu“. A co se od té doby změnilo? Naštěstí celkem nic… Takže pořád platí „zas je tu jaro je tu“ (lidi šílí).

Tělocvičnám je zase na nějakou dobu konec a pomalu se už přesouváme do lesů, které jsou teprve tím pravým místem pro OB. Už zase stačilo proběhnout první letošní soustředění na Čeřínku, první letošní středeční mapový trénink a vyrazili jsme i na první letošní oblastní závody.

Co se tělocvičen týká, tak letos se sešlo opravdu hodně dětí a musela být proto vytvořena další tréninková skupinka. Toto jemnější rozdělení se nám myslím osvědčilo a všechny tři dětské skupiny si mohly program mnohem lépe přizpůsobit svým možnostem a potřebám.

Na Čeřínku jsme se koncem března opět v hojném počtu sešli na chatě Moravských kováren a nenáročné tréninky zaměřili hlavně na „probuzení“ po zimě. Hlavním cílem bylo opětovné nalezení správných orientačních návyků a postupů. Samozřejmě také nešlo odolat bobování na ještě stále zasněžené sjezdovce a Alfi přišel opět s dalším dílem svých úspěšných tvořivých dílen – tentokrát se budovaly jaderné elektrárny, reaktory, solární panely a podobná zařízení, která nám pomohou překonat plánovaný „blackout“. Nedělním vrcholem byly opět tradiční a vysoce prestižní štafety, kde letos sehrál velkou roli i faktor náhody, protože bylo nutné hledat kontrolu na libovolném objektu v kolečku kontroly – čím zkušenější závodníci, tím větší kolečka v mapě měli.

Naplno už se také rozbíhá kolotoč běžeckých a mapových tréninků. Běžecké tréninky se konají každé pondělí v prostoru parkoviště pod Šacberkem a mapové tréninky na různých místech v okolí Jihlavy – zde je nutné pravidelně sledovat oddílové stránky, kde se budou postupně objevovat aktuální informace o místech jednotlivých tréninků. Každopádně, kdo se rozhodne to s OB opravdu zkusit, tak by měl středeční tréninky navštěvovat co nejčastěji!!!

První letošní (dvoj)závod proběhl o víkendu v městečku Skuteč, kde oddíl z Chrasti uspořádal nejprve závod na krátké trati a odpoledne městský sprint. Potěšitelné je, že z Jihlavy dorazila velmi početná výprava zhruba padesáti závodníků. Dopolední závod lze jistě hodnotit jako velmi…(ale tam ať si každý dosadí, co uzná za vhodné). Pro Vysočinu netradiční terén v okolí zatopených bývalých lomů byl mapově náročný, nohy nám často brzdila těžká kamenná podložka a kategorie, které byly nuceny opustit bezpečí cest, se musely utkat s hustým podrostem keřů a tlustými pruty ostružin. Prostě nic zde nebylo zadarmo, mapa i terén nás po zimě důkladně prověřily a tak je to správné a tak to má být.

O co těžší byla dopolední krátká trať, tím lehčí byl odpolední sprint přímo v městečku Skuteč. Jednalo se převážně o mapově nenáročný běh ulicemi a občasné odbočení mezi paneláky, bytovky, nebo nějaké veřejné prostranství. Takže celý závod byl hlavně o rychlém běhu a rychlé volbě postupů.

Podrobnosti a výsledky obou závodů lze najít na stránce http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?…

Nezapomeňte se postupně přihlašovat pomocí nového přihláškového formuláře, který je na oddílových stránkách, na další letošní závody. Zvláště děti opět upozorňuji na nutnost absolvování alespoň 5 závodů za sezónu. Kdo toto nesplní, může být z kapacitních důvodů odmítnut například ze soustředění nebo příští zimu z tělocvičny.

««« Předchozí text: Oblastní závody 2015 Následující text: Terka Čechová je nejlepším sportovcem Kraje Vysočina 2014 »»»

autor: Tomáš Orany | 1.4.2015 St 20:47 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 662x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE