OK Jihlava

Renata má medaili z Mistrovství světa MTBO

obrazek

Tento týden probíhá na severu Čech Mistrovství světa MTBO a Renata Paulíčková je samozřejmě u toho. A úspěšně.

Prvním závodem byla úterní krátká trať v jabloneckých Břízkách. Skvělou formu předvedla v ženách Martina Tichovská, která většinu závodu vedla a až chybou kousek před cílem se připravila o vítězství a získala „jen“ stříbrnou medaili. Renata lehce ztratila na začátku, pak však postupně zrychlovala a vybojovala velmi pěkné 14. místo.

Druhý závod MS MTBO – sprint – se uskutečnil ve středu v Turnově s centrem na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Tratě vedly jednak ve svahu lesoparku a dále v uličkách města.

V ženách vyhrála Martina Tichovská s velkým náskokem 55 sekund před Susanna Laurila (FIN), o další 2 sekundy byla zpět Cecilia Thomasson (SWE). Martina Tichovská vedla suverénně po celý závod, před polovinou trati dojela nakonec třetí Cecilii Thomasson, o velký náskok ji nepřipravila ani rozdílná volba na kontrolu 11, kde opět musela švédskou závodnici dojíždět. Opět nezklamaly ani další české závodnice – Renata Paulíčková jela výborně = 8. místo (+ 2:23)

Páteční klasická trať byla velmi náročná. Fyzicky náročná kopcovitá trať s cílem v libereckém areálu Vesec, kde bylo potřeba pečlivě zvažovat volby postupů kvůli vrstevnicím (ale zase neprováhat příliš času při rozhodování), prověřila všechny důkladně. V ženách opět kralovala Martina Tichovská a dojela si pro druhý mistrovský titul. Stejně tak Renata opět bojovala výtečně v TOP10 a po 99 minutách na trati skončila na 9. místě.

Závěrečným závodem šampionátu byly štafety, které měly centrum v lyžařském areálu Vesec (kde byl i cíl klasiky). Tratě byly opět pěkně kopcovité, což znamenalo ne vždy zcela vyrovnané farsty a to spolu s fyzicky náročnou tratí přispělo k tomu, že se závodní pole rychle roztrhalo. Renata stejně jako na ME rozjížděla českou štafetu na prvním úseku a přijela s malým odstupem na třetím místě. Marie Březinová stejnou pozici udržela i na druhém úseku a přijela jen s minutovou ztrátou na průběžně vedoucí Finky a půlminutou na druhé Rusky. Další štafety ztrácely už podstatně více. Finišmenka české trojice Martina Tichovská dokázala sice odstup od ruské štafety o 20 vteřin stáhnout, ale na pořadí se již nic nezměnilo český tým získal bronzové medaile za třetí místo.

Na webu je k vidění GPS záznam nad mapou: krátká trať, sprint, klasika

Kompletní výsledky: krátká trať, sprint

Videozáznam ze závodu sprintu

Záznam přímého přenosu ČT ze sprintu

««« Předchozí text: SMRČNÁ FEST 2015 Následující text: Tréninky 2015 (podzim) »»»

autor: Milan Venhoda | 19.8.2015 St 16:40 | tisk | MTBO | 0 komentářů | 659x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE