OK Jihlava

M ČR na krátké trati - nádherně těžký terén přinesl dvě medaile

obrazek V Novohradských horách, konkrétně v Hojné Vodě mezi kopci Vysoká (1034 m), Kuní hora (925 m) a Kraví hora (953 m) se o víkendu konalo Mistrovství ČR na krátké trati. Od mistrovského závodu se tak nějak očekává že bude pěkný a těžký. A to se potvrdilo do posledního puntíku. Terén byl opravdu náročný, množství skalek, a balvanů mezi kterými se promapovat nebylo snadné, na mnoha místech navíc zarostlý horský les ve kterém běžet vyžadovalo pekelnou sílu v nohou.

Ze sobotní kvalifikace postoupilo do áčkového finále 10 jihlavských borců a borkyň, kteří tak měli šanci v neděli bojovat o medaile. A dvěma z nich se to i povedlo!

Tratě finále (ale i semifinále) byly moc pěkné (však můžete posoudit sami na OB Postupy ) a snad nikdo je nedokázal absolvovat bez chyby. Takže základem bylo nevyrobit velkou mnohaminutovou chybu a k tomu udělat co nejméně malých chybek ;-)

Dámská část jihlavské výpravy byla početně výrazně slabší, ale ve výsledcích to bylo přinejmenším vyrovnané. Mezi dorostenkami získala Terka Čechová stříbro, v D55 si Dana Hrstková doběhla pro parádní 5. místo (se ztrátou pouhých 1:35 na vítězku)

Skvěle si v H16 vedl Péťa Čech, na úvodních kontrolách sice chyboval, ale vyrovnaným výkonem po zbytku trati si v nabité konkurenci doběhl pro konečné 5. místo. Nejvíce želízek v ohni jsme měli mezi juniory H20. Bronzovou medaili zde ukul Honza Čech, skvělé je ale i 7. místo Honzy Bořila. Vojta Vacek bohužel těsně nepostoupil do finále A a tak si alespoň trošku spravil chuť dobrým výkonem ve finále B.

Jediný zástupce v hlavní kategorii (kde je velký úspěch už jen postoupit do A finále) byl Marek Prášil a ač se to nemusí zdát, tak jeho 19. místo je velmi pěkný výsledek.

Mezi veterány se v H40 snažil o medaili Milan Venhoda, ale po chybách v úvodu trati už ani rychlý a vyrovnaný výkon na zbytku kontrol nestačil na lepší než 7. místo. O co nejlepší umístění v A-finále H55 bojovali i Petr Kaňák a Jarda Zeman, nakonec doběhli na solidním 13. resp. 16. místě.

Výsledky jihlavských závodníků ve finále

««« Předchozí text: Österreichische Meisterschaft in MTBO Následující text: MČR na krátké trati - méně tradiční pohled na tradiční vrchol jarní sezóny aneb podruhé v nové roli... »»»

autor: Milan Venhoda | 28.6.2016 Út 22:24 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 263x