OK Jihlava

Veteran Cup 2016

obrazek Začátek prázdnin není pro orienťáky počátek „okurkové sezóny“, ale naopak začátek prázdninové série vícedenních závodů, kde si může vybrat opravdu každý.

A seriál letos začal hned první prázdninový den v pátek 1.7., kdy pořadatelé z Vamberka a Kostelce nad Orlicí připravili pohodové závody s příjemnou atmosférou s centrem v Kostelci nad Orlicí. Navzdory názvu „třídenek“ v naší jihlavské výpravě převažovali mladí a nadějní mládežnící – Verča a Zuzka Pejchalovy a Míša a Vládík Srbovi.

Zatímco Míša s Vládíkem už mají podobný typ závodů za sebou, pro Verču a Zuzku to byla premiéra na vícedenních závodech. A jaké byly závody, na to nám odpověděli po třetí etapě sami závodníci: Co se vám na těchto třídenkách nejvíc líbilo? Míša – „že třetí etapa nebyly plachty, to je obří mapa, s tím se nedá běhat….“ (na 2.etapu byly mapy ve velkém formátu) Verča – „že dneska nebyla tak dlouhá trať jako včera“ Zuzka – „že včera a dneska, když jsme doběhli do cíle, že jsme mohli sbírat borůvky…“ (byly báječné a bylo jich velké množství) Vládík – „já nevím…(stydlivě :)…“. Na pomocnou otázku Petry P. „žes byl třikrát první, ne?“ odpověděl Vládík „jo“. A na otázku, zda pojedou zase někdy na podobné závody, odpověděla Verča „já doufám, že jo“, i když letos už to nevyjde. Aby taky ne, když se dařilo i výsledkově. Jak už bylo zmíněno, Vládík vyhrál všechny tři etapy a tudíž si odnesl i celkové vítězství ve své kategorii, Míša byla celkově druhá. Verča obsadila krásné 2.místo v poslední etapě a Zuzka statečně bojovala ve všech třech etapách v kategorii HDR. Škoda, že pořadatelé nevypsali fáborkové kategorie, kterou si už chtěla sama vyzkoušet. Tak příště.

V neděli ráno se v kempu nečekaně objevili další členové našeho oddílu, celá rodina Vítkova, kteří zde byli na cyklovýletě s partou svých kamarádů. O závodu neměli tušení, takže jediné mé vysvětlení spočívá v tom, že orienťácké závody mají v sobě magnet, který prostě přitahuje lidi. Jinak si to prostě neumím vysvětlit. A ještě jedna perlička. I když si člověk myslí, že ho už nemůže na závodech nic překvapit, opak je pravdou. Při pátečním sprintu v Kostelci po odběhu ze druhé kontroly těsně před třetí kontrolou vidím stažené závory, u nich stojí pořadatel a zapisuje čísla čipů závodníků a čas strávený čekáním, než přejede vlak. I když si myslím, že ty časy byly tak trochu střelené od boku, nikomu to nevadilo…jde přece hlavně o pohodu prázdninových závodů. A ono vydýchat se u závor a nabrat síly na další „sprintování“ má také něco do sebe…

A protože na Ceně střední Moravy nemáme oddílové zastoupení, štafetu vícedenních závodů nyní přebírá H.S.H. Cup ve Štěměchách. Tak ať je to zase na pohodu!

Dana

««« Předchozí text: MČR na krátké trati - méně tradiční pohled na tradiční vrchol jarní sezóny aneb podruhé v nové roli... Následující text: Juniorské MS ve švýcarském Engadinu »»»

autor: Tomáš Orany | 5.7.2016 Út 22:21 | tisk | LOB | 0 komentářů | 239x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
13.3.2018: Běžecký trénink pro středeční skupinu je 21. 3. v 16:30, sraz opět v areálu u Českého mlýna. Z.
28.2.2018: Pozvánku na tradiční jarní soustředění KCTM Vysočina najdete tady. AP
22.2.2018: Mára a TTR zvou na tradiční běžecký a orientační závod na Kopcích – 10.3.2018 Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie takhle vypadaly medaile...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE