OK Jihlava

Veteran Cup 2016

obrazek Začátek prázdnin není pro orienťáky počátek „okurkové sezóny“, ale naopak začátek prázdninové série vícedenních závodů, kde si může vybrat opravdu každý.

A seriál letos začal hned první prázdninový den v pátek 1.7., kdy pořadatelé z Vamberka a Kostelce nad Orlicí připravili pohodové závody s příjemnou atmosférou s centrem v Kostelci nad Orlicí. Navzdory názvu „třídenek“ v naší jihlavské výpravě převažovali mladí a nadějní mládežnící – Verča a Zuzka Pejchalovy a Míša a Vládík Srbovi.

Zatímco Míša s Vládíkem už mají podobný typ závodů za sebou, pro Verču a Zuzku to byla premiéra na vícedenních závodech. A jaké byly závody, na to nám odpověděli po třetí etapě sami závodníci: Co se vám na těchto třídenkách nejvíc líbilo? Míša – „že třetí etapa nebyly plachty, to je obří mapa, s tím se nedá běhat….“ (na 2.etapu byly mapy ve velkém formátu) Verča – „že dneska nebyla tak dlouhá trať jako včera“ Zuzka – „že včera a dneska, když jsme doběhli do cíle, že jsme mohli sbírat borůvky…“ (byly báječné a bylo jich velké množství) Vládík – „já nevím…(stydlivě :)…“. Na pomocnou otázku Petry P. „žes byl třikrát první, ne?“ odpověděl Vládík „jo“. A na otázku, zda pojedou zase někdy na podobné závody, odpověděla Verča „já doufám, že jo“, i když letos už to nevyjde. Aby taky ne, když se dařilo i výsledkově. Jak už bylo zmíněno, Vládík vyhrál všechny tři etapy a tudíž si odnesl i celkové vítězství ve své kategorii, Míša byla celkově druhá. Verča obsadila krásné 2.místo v poslední etapě a Zuzka statečně bojovala ve všech třech etapách v kategorii HDR. Škoda, že pořadatelé nevypsali fáborkové kategorie, kterou si už chtěla sama vyzkoušet. Tak příště.

V neděli ráno se v kempu nečekaně objevili další členové našeho oddílu, celá rodina Vítkova, kteří zde byli na cyklovýletě s partou svých kamarádů. O závodu neměli tušení, takže jediné mé vysvětlení spočívá v tom, že orienťácké závody mají v sobě magnet, který prostě přitahuje lidi. Jinak si to prostě neumím vysvětlit. A ještě jedna perlička. I když si člověk myslí, že ho už nemůže na závodech nic překvapit, opak je pravdou. Při pátečním sprintu v Kostelci po odběhu ze druhé kontroly těsně před třetí kontrolou vidím stažené závory, u nich stojí pořadatel a zapisuje čísla čipů závodníků a čas strávený čekáním, než přejede vlak. I když si myslím, že ty časy byly tak trochu střelené od boku, nikomu to nevadilo…jde přece hlavně o pohodu prázdninových závodů. A ono vydýchat se u závor a nabrat síly na další „sprintování“ má také něco do sebe…

A protože na Ceně střední Moravy nemáme oddílové zastoupení, štafetu vícedenních závodů nyní přebírá H.S.H. Cup ve Štěměchách. Tak ať je to zase na pohodu!

Dana

««« Předchozí text: MČR na krátké trati - méně tradiční pohled na tradiční vrchol jarní sezóny aneb podruhé v nové roli... Následující text: Juniorské MS ve švýcarském Engadinu »»»

autor: Tomáš Orany | 5.7.2016 Út 22:21 | tisk | LOB | 0 komentářů | 248x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie paparazzi jsou všude...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE