OK Jihlava

Na dvou frontách

O víkendu 14.-15.9. jsme bojovali na dvou frontách – východní, jejíž centrum leželo v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem a západní, rozkládající se ve skalách okolo Dražejova na Kokořínsku. Oběma přálo počasí.

Menší východní skupinka áčkařů běžela krátkou a klasickou trať na posledním dvojzávodě žebříčku A, v horském fyzicky, ale především orientačně náročném terénu Jeseníků. O orientační náročnosti sobotní krátké trati hovoří nezvyklé situace, které byly viděny na doběhu, ale i hlášeny z radiokontrol. Skupinky tří a více seběhnuvších se eliťáků i eliťaček z červené skupiny nejsou opravdu běžné. Na shromažďišti pak byly k zaslechnutí historky i těch nejlepších, jak se při postupu na šestku našli na sedmičce a byli za to rádi a podobně. A věřte, nebylo to špatnou mapou :-) Těžká kamenitá podložka pak dobře prověřila tejpování a odolnost kotníků a přinesla i nějkaká ta zranění. To se nevyhlo i mladému jirkovi Suchému, ale nakonec mu naražená ruka a odžené nohy dovoliy nastoupit na nedělní klasiku. To byla klasika se vším všudy a stejně jako v sobotu byly časy vítězů o kus nad těmi směrnými. Málo kontrol, dlouhé postupy a velké převýšení, ale také krásné výhledy z vrcholových partií Žárového vrchu to vše jsme si užili. Ještě více komentářů k závodu najdete u Bédi . A jak to vypadalo ve výsledkách? V ženské elitě oba dva dny Barče atakovala stupně vítězů, těsné páté misto. V mužské na middlu Mára sedmý, Lauič desátý a v klasice přidal 15.místo. V D16A Klára v neděli vylepšila deváté místo z middlu a skončila po dobrém výkonu čtvrtá. Jirkovi Suchému se sobotní závod vůbec nepovedl, nedělní byl o mnoho nadějnější – 22.místo. Aleš Petráček ve čtyřicítkách lépe na middlu – 13.místo. Véna byl na poslední chvíli nominován na hlavního rozhodčího a tak oba dva dny běžel mimo soutěž. Když se podíváme na časy, pak kvalitnější byl jeho výkon z klasiky. Po oba dva dny nás reprezentoval jako nejmladší Matěj Venhoda a po hrdinném výkonu jeho i Katky bral pěkné páté a šesté místo v X10N :-) Stránka závodu je zde.

Mnohem početnější skupina závodila na závodě béčkového žebříčku. Tam jsem nebyl, takže by bylo dobré, kdyby o této akci napsal někdo ze zúčastněných, nicméně si dovolím zmínit první a deváté místo Zuzky Boudové a dvakrát třetí umístění Terky Kafkové a osmé Terky Řezníčkové v D18B. 1. a 4. místo Jirky Zachy v H10C, 7. a 12.místo Kuby Jakoubka v H14B a 3. a 6.místo Kráti v H21B (že by forma před mistrovstvím družstev?). Další info a výsledky jsou tady.

Uf, ale je to dřina sepsat takovej článek…

««« Předchozí text: Konečné zůčtování v MTBO aneb jak jsme si letos vedli Následující text: Vrchol sezóny přímo ve Vizovicích »»»

autor: Marek Prášil | 19.9.2007 St 09:34 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 273x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE