OK Jihlava

Na dvou frontách

O víkendu 14.-15.9. jsme bojovali na dvou frontách – východní, jejíž centrum leželo v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem a západní, rozkládající se ve skalách okolo Dražejova na Kokořínsku. Oběma přálo počasí.

Menší východní skupinka áčkařů běžela krátkou a klasickou trať na posledním dvojzávodě žebříčku A, v horském fyzicky, ale především orientačně náročném terénu Jeseníků. O orientační náročnosti sobotní krátké trati hovoří nezvyklé situace, které byly viděny na doběhu, ale i hlášeny z radiokontrol. Skupinky tří a více seběhnuvších se eliťáků i eliťaček z červené skupiny nejsou opravdu běžné. Na shromažďišti pak byly k zaslechnutí historky i těch nejlepších, jak se při postupu na šestku našli na sedmičce a byli za to rádi a podobně. A věřte, nebylo to špatnou mapou :-) Těžká kamenitá podložka pak dobře prověřila tejpování a odolnost kotníků a přinesla i nějkaká ta zranění. To se nevyhlo i mladému jirkovi Suchému, ale nakonec mu naražená ruka a odžené nohy dovoliy nastoupit na nedělní klasiku. To byla klasika se vším všudy a stejně jako v sobotu byly časy vítězů o kus nad těmi směrnými. Málo kontrol, dlouhé postupy a velké převýšení, ale také krásné výhledy z vrcholových partií Žárového vrchu to vše jsme si užili. Ještě více komentářů k závodu najdete u Bédi . A jak to vypadalo ve výsledkách? V ženské elitě oba dva dny Barče atakovala stupně vítězů, těsné páté misto. V mužské na middlu Mára sedmý, Lauič desátý a v klasice přidal 15.místo. V D16A Klára v neděli vylepšila deváté místo z middlu a skončila po dobrém výkonu čtvrtá. Jirkovi Suchému se sobotní závod vůbec nepovedl, nedělní byl o mnoho nadějnější – 22.místo. Aleš Petráček ve čtyřicítkách lépe na middlu – 13.místo. Véna byl na poslední chvíli nominován na hlavního rozhodčího a tak oba dva dny běžel mimo soutěž. Když se podíváme na časy, pak kvalitnější byl jeho výkon z klasiky. Po oba dva dny nás reprezentoval jako nejmladší Matěj Venhoda a po hrdinném výkonu jeho i Katky bral pěkné páté a šesté místo v X10N :-) Stránka závodu je zde.

Mnohem početnější skupina závodila na závodě béčkového žebříčku. Tam jsem nebyl, takže by bylo dobré, kdyby o této akci napsal někdo ze zúčastněných, nicméně si dovolím zmínit první a deváté místo Zuzky Boudové a dvakrát třetí umístění Terky Kafkové a osmé Terky Řezníčkové v D18B. 1. a 4. místo Jirky Zachy v H10C, 7. a 12.místo Kuby Jakoubka v H14B a 3. a 6.místo Kráti v H21B (že by forma před mistrovstvím družstev?). Další info a výsledky jsou tady.

Uf, ale je to dřina sepsat takovej článek…

««« Předchozí text: Konečné zůčtování v MTBO aneb jak jsme si letos vedli Následující text: Vrchol sezóny přímo ve Vizovicích »»»

autor: Marek Prášil | 19.9.2007 St 09:34 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 264x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE