OK Jihlava

Na dvou frontách

O víkendu 14.-15.9. jsme bojovali na dvou frontách – východní, jejíž centrum leželo v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem a západní, rozkládající se ve skalách okolo Dražejova na Kokořínsku. Oběma přálo počasí.

Menší východní skupinka áčkařů běžela krátkou a klasickou trať na posledním dvojzávodě žebříčku A, v horském fyzicky, ale především orientačně náročném terénu Jeseníků. O orientační náročnosti sobotní krátké trati hovoří nezvyklé situace, které byly viděny na doběhu, ale i hlášeny z radiokontrol. Skupinky tří a více seběhnuvších se eliťáků i eliťaček z červené skupiny nejsou opravdu běžné. Na shromažďišti pak byly k zaslechnutí historky i těch nejlepších, jak se při postupu na šestku našli na sedmičce a byli za to rádi a podobně. A věřte, nebylo to špatnou mapou :-) Těžká kamenitá podložka pak dobře prověřila tejpování a odolnost kotníků a přinesla i nějkaká ta zranění. To se nevyhlo i mladému jirkovi Suchému, ale nakonec mu naražená ruka a odžené nohy dovoliy nastoupit na nedělní klasiku. To byla klasika se vším všudy a stejně jako v sobotu byly časy vítězů o kus nad těmi směrnými. Málo kontrol, dlouhé postupy a velké převýšení, ale také krásné výhledy z vrcholových partií Žárového vrchu to vše jsme si užili. Ještě více komentářů k závodu najdete u Bédi . A jak to vypadalo ve výsledkách? V ženské elitě oba dva dny Barče atakovala stupně vítězů, těsné páté misto. V mužské na middlu Mára sedmý, Lauič desátý a v klasice přidal 15.místo. V D16A Klára v neděli vylepšila deváté místo z middlu a skončila po dobrém výkonu čtvrtá. Jirkovi Suchému se sobotní závod vůbec nepovedl, nedělní byl o mnoho nadějnější – 22.místo. Aleš Petráček ve čtyřicítkách lépe na middlu – 13.místo. Véna byl na poslední chvíli nominován na hlavního rozhodčího a tak oba dva dny běžel mimo soutěž. Když se podíváme na časy, pak kvalitnější byl jeho výkon z klasiky. Po oba dva dny nás reprezentoval jako nejmladší Matěj Venhoda a po hrdinném výkonu jeho i Katky bral pěkné páté a šesté místo v X10N :-) Stránka závodu je zde.

Mnohem početnější skupina závodila na závodě béčkového žebříčku. Tam jsem nebyl, takže by bylo dobré, kdyby o této akci napsal někdo ze zúčastněných, nicméně si dovolím zmínit první a deváté místo Zuzky Boudové a dvakrát třetí umístění Terky Kafkové a osmé Terky Řezníčkové v D18B. 1. a 4. místo Jirky Zachy v H10C, 7. a 12.místo Kuby Jakoubka v H14B a 3. a 6.místo Kráti v H21B (že by forma před mistrovstvím družstev?). Další info a výsledky jsou tady.

Uf, ale je to dřina sepsat takovej článek…

««« Předchozí text: Konečné zůčtování v MTBO aneb jak jsme si letos vedli Následující text: Vrchol sezóny přímo ve Vizovicích »»»

autor: Marek Prášil | 19.9.2007 St 09:34 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 266x