OK Jihlava

Finále Světového poháru MTBO v Litvě

obrazek Finále Světového poháru MTBO začalo dnes v litevském Kaunasu longem. Mezi českými reprezentanty byla na startu i Renata Paulíčková a v náročném závodě si nevedla vůbec špatně.

Závod byl opravdu dlouhý a přitom mapově velmi náročný. Příměstský lesopark na severním okraji Kaunasu hned vedle dálnice na Vilnius skrývá bezpočet cest a cestiček a dal by se v něm postavit i velice těžký sprint. A pokud se už objevil nějaký delší přejezd, ostrý vítr který celý den foukal, fungoval jako kvalitní náhrada dlouhých stoupání. Těch v Litvě samozřejmě moc není, ale rozhodně nešlo o úplnou placku.

Závod žen měřil 35,6 km a vítězka Emily Benham ho zvládla těsně nad dvě hodiny. Všechny čtyři české reprezentantky se srovnaly na počátku druhé desítky: 11. Kubínová, 14. Paulíčková, 15. Březinová, 16. Tichovská, všechny vždy s minutovým odstupem od sebe.

GPS tracking závodu žen

Hned o den později, tedy v sobotu 1.10. se jel middle, prostor závodu byl v dalším lesoparku, tentokrát na jihovýchodě Kaunasu. A opět to bylo hodně o orientaci ve spleti čárek, jakou u nás prostě nenajdete. Díky terénu byl závod velmi náročný na koncentraci i na schopnost držet směr postupu v husté síti křižovatek. Však se podívejte na mapu s GPS záznamem nejlepších.

Mezi ženami tentokráte Finka Marika Hara porazila druhou Emily Benham o minutu a půl. Nejlépe z českých závodnic skončila Martina Tichovská na 6. místě, o 3 minuty pomaleji jela Renata Paulíčková na 11. místě.

Závěrečným závodem letošního SP byl sprint. Byl velmi mapově náročný, v lesoparku na okraji města (viz mapa s GPS trackingem) . České závodnice si vedly zase o kousek lépe než předchozí dny. Skvěle jela Martina Tichovská, která si dojela pro zlato. Renata Paulíčková ztratila 2 minuty a skončila osmá, jako druhá z českých závodnic.

Celkové vítězství v letošním ročníku Světového poháru si mezi ženami již s předstihem zajistila (vítězstvím na klasice) Emily Benham. Díky vítězství v závěrečném sprintu se na celkovou třetí příčku posunula Tichovská. A na konečné 8. místo v SP se posunula Renata Paulíčková.

««« Předchozí text: Znáte Bořka šikulu? Následující text: Dvě medaile z M ČR na klasické trati »»»

autor: Milan Venhoda | 30.9.2016 Pá 21:58 | tisk | MTBO | 0 komentářů | 251x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE