OK Jihlava

Dvě medaile z M ČR na klasické trati

obrazek Letošní Mistrovství na klasice pořádal oddíl LPU na Vysočině, konkrétně v Pusté Rybné (což je přes kopec ze Svratky a Milov). Terén tedy víceméně nezáludný, rychlý, běžecký, což by našincům mohlo vyhovovat. V takovém typu terénu je potřeba běžet proklatě rychle (však se taky běhalo těsně nad 5 min/km) ale současně nechybovat. Na startu bylo více než 1.500 závodníků, Kromě tradičně napínavých bojů v hlavních kategoriích dospělých i mládeže se sešla i velmi početná a silná konkurence mezi veterány.

Tradičně byla v sobotu na programu kvalifikace, která rozhodovala, kdo o den později poběží o medaile. Z jihlavských závodníků se sítem rozběhů podařilo dostat do finále A těmto 9 borcům a borkyni: Terka Čechová, Péťa Čech, Honza Čech, Honza Bořil, Mára Prášil, Jára Vítek, Milan Venhoda, Petr Kaňák, Zdeněk Kopecký.

Kopec smůly si vybrala jedna z favoritek D55 Dana, která běžela bez popisů kontrol (zapomněla si je) a bohužel díky tomu orazila chybnou kontrolu.

Výsledky jihlavských závodníků v semifinále

Nedělní finále bylo o něco náročnější, kopcovatější, zarostlejší, přesto stále velmi rychlé (však třeba nejlepší muži běželi 17,2 km pod 90 minut!). Stavitel tratí připravil ve všech kategoriích pár dlouhých postupů (jak se sluší a patří na klasiku), většinou ale hledání optimální varianty nebylo nijak záludné.

Nejdříve se do lesa vydali ti z nižších finálových skupin B a C, mistrovské finále startovalo tradičně později. V dorostenkách D18 letos Terka Čechová na nejlepší nestačila, běžela sice vyrovnaně a bez chyb ale pomaleji a tak skončila na nepopulární „bramborové“ pozici. Ještě že se letos vyhlašovalo 6 nejlepších, takže na ni nějaká cena zbyla ... ;-) V H16 Péťa Čech udělal na dlouhém postupu 3-minutovou chybu, což ho odsunulo z průběžného 6. místa na konečné 13. místo. Hned dva adepty na medaili jsme měli v juniorech: Bořek dvakrát chyboval a pak ani rychlý běh už nestačil na lepší než 11. místo (i když jen 3 minuty za medailí), Honza Čech běžel čistě a v cíli se radoval z bronzové medaile.

V hlavní mužské kategorii byl Mára Prášil s odstupem nejstarší závodník, přesto za sebou nechal desítku „mladých a nadějných“ (a stovku dalších v nižších finále) a doběhl na výborném 22. místě. Velký obdiv za tak skvělý výkon!

Mezi veterány bojoval o medaili v H40 Jára Vítek, v nabité konkurenci je jeho 6. místo velmi pěkný výsledek. Poprvé v H45 běžel Milan Venhoda, po minutové chybě na první kontrolu sice většinu dalších mezičasů měl nejrychlejších a tím počáteční ztrátu postupně stahoval, v cíli jej nakonec na druhém místě od vítězství dělilo jen 13 vteřin. Petr a Zdeněk v H55 měli na medailové pozice větší ztrátu, lépe doběhl Kony na 12. místě, Zdeněk skončil 23.

Výsledky jihlavských závodníků ve finále

««« Předchozí text: Finále Světového poháru MTBO v Litvě Následující text: Přebor Moravy v extrémních sportech jednotlivců »»»

autor: Milan Venhoda | 3.10.2016 Po 18:19 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 317x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE