OK Jihlava

Vrchol sezóny přímo ve Vizovicích

O víkendu 22.-23.9.2007 proběhlo ve Vizovicích MČR na klasické trati, všeobecně uznávaný vrchol sezóny v českých luzích a hájích.

Byla to pořadatelská generálka před mistrovstvím světa, které v roce 2008 hostí Olomouc a i díky tomu bylo vše výborně připraveno – závod přinesl také několik drobných novinek (např. měření času na desetiny vteřiny pomoci startovaci branky a fotobuňky v cíli). Účast byla velmi dobrá, kromě české špičky také výborní závodníci ze Slovenska a Maďarska.Terén byl typicky valašský – kopce, hluboká údolí, relativně málo detailů a hodně cest, místy také nepříjemný podrost. Tratě sobotního semifinále překvapily svou délkou, časy vítězů byly hodně pod směrnými, nebyly skoro žádné volby postupů a tak rozhodla fyzička, ale také několik kontrol těžších na dohledávku. Do finále A nás postoupilo opravdu málo, když překvapil především Lauič, který vynechal kontrolu a tuíž musel v neděli brzo vstávat. Takže jen Klára, Bára a Mára do áčka, Véna a Kadlo do béčka a ostatní do dalších finlálových rozběhů. Ve veteránských kategoriích běžela dobře Zuzka Čechová, když jí áčko uteklo o půl minuty a také Zdeněk Boudný, který v H70 postoupil do áčka. Odpolední výlet na rozhlednu spolu s krásným počasím nám umožnil prohlédnout závodní prostor z ptačí perspektivy.

V neděli nás opět přivítalo slunečné počasí a již od brzkých ranních hodin probíhal závod pro finalisty B,C, D. Finále A bylo nešťastně naplánováno až po doběhu většiny ostatních závodníků a vzhledem k startovním intervalům se táhlo hodně dlouho, takže při doběhu posledních áčkařů už bylo na shromaždišti podstatně méně lidí. Také slavná karanténa se vyznačovala tím, že tam byl perfektně slyšet spíkr, takže na start čekající závodníci měli přehled o mezičasech soupeřů… Tratě byly tentokrát nataženy téměř po celém, opravdu rozhlehlém zmapovaném prostoru Spleteného vrchu a opět se vyznačovaly tím, že byly kratší, než by měly být (ještě že :-)) Výborně zaběhla Klárka, její páté místo v D16 je úspěch, Mára v mužské elitě doběhl dvanáctý. V ženské elitě Bára nemohla být spokojená se svým výkonem, který stačil jen na patnácté místo. Dobře běželi ve veteránských kategoriích Zdeněk Boudný, třetí v H70 a Zuzka, která skončila celkově jedenáctá.

Výsledky ostatních a další informace o závodě najdete na stránkách MČR2007

««« Předchozí text: Na dvou frontách Následující text: Tři mistrovství »»»

autor: Marek Prášil | 19.9.2007 St 09:52 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 253x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie kudy kam?...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE