OK Jihlava

HROBeček 2016, tentokrát JENÍKOVSKÝ

První ročník netradičního závodu s netradiční mapou uspořádal Ory v loňském roce na Čeřínku. Byla to po všech stránkách vydařená one-man show s laťkou nasazenou proklatě vysoko. Snad proto se při letošním úvodním slovu k natěšeným závodníkům nechal pan ředitel slyšet, že možná ten letošník ročník je poslední, protože za rok už bude starší, unavenější,….atd., atd., atd. Všichni jsme ale chápali, že pouze nervozita z toho, jak dopadne letošní ročník, ho vedla k těmto nerozvážným slovům.

A jak se povedl letošník ročník? Minimálně stejně dobře jako loňský. Účast opět překročila 50 aktivních účastníků. Zázemí tentokrát bylo v závodnicky velmi útulných prostorách ZŠ Větrný Jeníkov (děkujeme paní ředitelce školy a Evě). Jako bonus lze označit na prosincový termín luxusní počasí, kdy i sluníčko vykukovalo z mraků a pozorovalo to závodnické hemžení v lese. Mapa (původem MTBO mapa z roku 2004) a tratě byly tradičně stoprocentní a nabízely možnost nejrůznějších voleb postupů. Umístění bonusových kontrol s dvojnásobnou bodovou hodnotou rovnocenně na všechny strany od startu si žádalo dobře promyslet postup. Jak se ukázalo, rychlé nohy na trati neznamenaly jistotu vítězství. Zatímco Jára Vítek (23,52 km) přiběhl z lesa (stejně jako dvojice Kamila a Martin Gregorovi) o 20 minut dříve a měl v nohách o dva kilometry více než Honza Čech (21,49 km), palmu vítězství si nakonec odnesl Honza, který intuitivně zvolil postup, kde body v průkazce přibývaly ve větších hodnotách. Prostě chtělo to i trochu štěstíčka, jak zjistili i „stříbrní“ v celkovém pořadí Gregorovi:…Naše občas nelítostné tempo nicméně znamenalo, že všechny kontroly jsme v čase 2:14 sesbírali těsně jako první. Našich 694 bodů stačilo nakonec na 2. místo za Honzou Čechem, který byl sice o 20 minut pomalejší, ale měl 709 bodů díky tomu, že zvolil lépe začátek. Pěkná lekce z parádního proběhnutí… (Martin Gregor)

Za ocenění stojí statečný boj Tomáše F. (Zebry) – 200 minut v lese je už výkon hodný opravdového HROBečkáře a pěkný výsledek Míši a Vládíka Srbových, kteří překročili stanovený juniorský čas 90 minut, pouze o dalších 90 minut a posbírali celkem 470 bodů. O první místo by se nepochybně popral i Véna, který za necelých 57 minut stihl sebrat 430 bodů, než ho odvelely z lesa bafuňářské povinnosti a cesta do Prahy…

Vše podstatné včetně podrobných výsledků, krátkého videa od Alfiho lze nalézt na perfektních webových stránkách závodu – http://hrobecek.8u.cz/ (děkujeme Pifimu – a nejen za ty stránky). Odkaz na video je (https://www.youtube.com/watch?…)

Občerstvení po závodě kvalitou odpovídalo předvedeným výkonům v lese, tedy bylo vynikající! Výborná gulášovka (díky místní restauraci a Evě) a větrníky pěkně naducané krémem. Pouze jindřichohradeckým kamarádům se pan ředitel touto cestou omlouvá za způsobenou psychickou újmu – větrník pro závodníky byl sice čerstvý a chutný, ale neměl karamelovou polevu na povrchu, což v jejich řadách způsobilo nefalšované zděšení :-)

Takže zase za rok! A kdeže to bude příště? Nechme se překvapit… potenciál pana ředitele a možnosti kvalitních terénů pro HROBeček 2017 zdaleka nejsou vyčerpány!

Za všechny spokojené účastníky HROBečku sepsala

Dana

PS: A já ještě děkuji Daně a Láďovi za pateční pomoc při roznosu kontrol. Byl jsem z toho stavění už tak unavený a zesláblý, že bez nich by asi žádný HROBeček letos nebyl!!! Jsem už totiž starší, unavenější atd., atd., atd., ale o tom už jste si asi četli :-)

Ory

««« Předchozí text: MAREDA 2016 výsledky Následující text: Vánoční výběh na Šacberk / PF 2017 »»»

autor: Tomáš Orany | 13.12.2016 Út 20:48 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 380x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE