OK Jihlava

HROBeček 2016, tentokrát JENÍKOVSKÝ

První ročník netradičního závodu s netradiční mapou uspořádal Ory v loňském roce na Čeřínku. Byla to po všech stránkách vydařená one-man show s laťkou nasazenou proklatě vysoko. Snad proto se při letošním úvodním slovu k natěšeným závodníkům nechal pan ředitel slyšet, že možná ten letošník ročník je poslední, protože za rok už bude starší, unavenější,….atd., atd., atd. Všichni jsme ale chápali, že pouze nervozita z toho, jak dopadne letošní ročník, ho vedla k těmto nerozvážným slovům.

A jak se povedl letošník ročník? Minimálně stejně dobře jako loňský. Účast opět překročila 50 aktivních účastníků. Zázemí tentokrát bylo v závodnicky velmi útulných prostorách ZŠ Větrný Jeníkov (děkujeme paní ředitelce školy a Evě). Jako bonus lze označit na prosincový termín luxusní počasí, kdy i sluníčko vykukovalo z mraků a pozorovalo to závodnické hemžení v lese. Mapa (původem MTBO mapa z roku 2004) a tratě byly tradičně stoprocentní a nabízely možnost nejrůznějších voleb postupů. Umístění bonusových kontrol s dvojnásobnou bodovou hodnotou rovnocenně na všechny strany od startu si žádalo dobře promyslet postup. Jak se ukázalo, rychlé nohy na trati neznamenaly jistotu vítězství. Zatímco Jára Vítek (23,52 km) přiběhl z lesa (stejně jako dvojice Kamila a Martin Gregorovi) o 20 minut dříve a měl v nohách o dva kilometry více než Honza Čech (21,49 km), palmu vítězství si nakonec odnesl Honza, který intuitivně zvolil postup, kde body v průkazce přibývaly ve větších hodnotách. Prostě chtělo to i trochu štěstíčka, jak zjistili i „stříbrní“ v celkovém pořadí Gregorovi:…Naše občas nelítostné tempo nicméně znamenalo, že všechny kontroly jsme v čase 2:14 sesbírali těsně jako první. Našich 694 bodů stačilo nakonec na 2. místo za Honzou Čechem, který byl sice o 20 minut pomalejší, ale měl 709 bodů díky tomu, že zvolil lépe začátek. Pěkná lekce z parádního proběhnutí… (Martin Gregor)

Za ocenění stojí statečný boj Tomáše F. (Zebry) – 200 minut v lese je už výkon hodný opravdového HROBečkáře a pěkný výsledek Míši a Vládíka Srbových, kteří překročili stanovený juniorský čas 90 minut, pouze o dalších 90 minut a posbírali celkem 470 bodů. O první místo by se nepochybně popral i Véna, který za necelých 57 minut stihl sebrat 430 bodů, než ho odvelely z lesa bafuňářské povinnosti a cesta do Prahy…

Vše podstatné včetně podrobných výsledků, krátkého videa od Alfiho lze nalézt na perfektních webových stránkách závodu – http://hrobecek.8u.cz/ (děkujeme Pifimu – a nejen za ty stránky). Odkaz na video je (https://www.youtube.com/watch?…)

Občerstvení po závodě kvalitou odpovídalo předvedeným výkonům v lese, tedy bylo vynikající! Výborná gulášovka (díky místní restauraci a Evě) a větrníky pěkně naducané krémem. Pouze jindřichohradeckým kamarádům se pan ředitel touto cestou omlouvá za způsobenou psychickou újmu – větrník pro závodníky byl sice čerstvý a chutný, ale neměl karamelovou polevu na povrchu, což v jejich řadách způsobilo nefalšované zděšení :-)

Takže zase za rok! A kdeže to bude příště? Nechme se překvapit… potenciál pana ředitele a možnosti kvalitních terénů pro HROBeček 2017 zdaleka nejsou vyčerpány!

Za všechny spokojené účastníky HROBečku sepsala

Dana

PS: A já ještě děkuji Daně a Láďovi za pateční pomoc při roznosu kontrol. Byl jsem z toho stavění už tak unavený a zesláblý, že bez nich by asi žádný HROBeček letos nebyl!!! Jsem už totiž starší, unavenější atd., atd., atd., ale o tom už jste si asi četli :-)

Ory

««« Předchozí text: MAREDA 2016 výsledky Následující text: Vánoční výběh na Šacberk / PF 2017 »»»

autor: Tomáš Orany | 13.12.2016 Út 20:48 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 388x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE