OK Jihlava

Zimní Jeníkov, aneb půlnoční sprinty

Druhý ročník zimního soustředění pro menší děti ve Větrném Jeníkově nezačal vůbec špatně. 5 týdnů byla krásná zima, lyže a boby u nikoho doma určitě nezahálely, takže program soustředění se zdál být jasný.

V pátek navečer proběhla klasická „seznamovačka“, Kasi opět udělal parádní písničkovou poznávačku z pohádek a pak ještě hurá do tělocvičny, trochu se před spaním unavit.

Sobotní ráno ovšem znamenalo první těžkou chvilku – neboť po probuzení bylo jasné, že ta krásná zima venku právě skončila. Venku bylo zataženo, pošmourno, teplota nad nulou a hlavně silně mrholilo. Jeníkov má ale naštěstí tu výhodu, že je tady ve škole velká a výborně vybavená tělocvična. A než jsme oběhli pár kol biatlonu, zalezli si na boulderové stěně, zahráli si fotbal a florbal, tak se venku stal zázrak a deštivou oblohu vystřídalo sluníčko. Takže před obědem ještě rychle na boby, postavit pár pořádných skokánků, sněhuláků, bunkrů a projet lyžařskou stopu na školním hřišti.

Na obědy a večeře jsme zase chodili do místní restaurace a stejně jako loni jídlo nemělo chybu. Porce jako pro dřevorubce a kvalita jako od maminky.

Po krátkém odpočinku po obědě přišel na řadu výlet na běžkách. Po rozježdění na hřišti jsme vyrazili na výlet k Černému rybníku. Počasí jako na jaře, sluníčko opalovalo lépe jak v létě a žádný vosk na tento sníh nestačil, takže od prvních kroků to byla těžká zkouška fyzické a psychické odolnosti všech účastníků. Nicméně každý s tím zápolil dle svých možností a k Černému rybníku dojeli úplně všichni a ti odhodlanější se podívali až do Smrčné. Zpátky to bylo většinou do kopce, šlo to ztuha, síly docházely, ale opět všichni dokázali, že orienťáci nesmí být žádná „ořezávátka“.

V podvečer následovala zase tělocvična, mapová teorie (většina dětí svými znalostmi velmi mile překvapila), Kasiho další poznávačka, tentokrát zaměřená na netradiční předměty (schválně, kdo z vás by poznal pastičku na krtka). Prostě pořád se zdálo, že je vše v nejlepším pořádku.

Ale pak se to stalo. Děti už dávno spaly, Kuba vzal kytaru a zrovna začal hrát, když tu přišlo první z dětí s tím, že ho bolí břicho, někdo další se probudil a spěchal na záchod a pak už postupně začali startovat všichni včetně dospělých. No a to trvalo v podstatě celou noc. Ráno nás zastihlo zdemoralizované, unavené, ospalé, ale naštěstí už snídaně ukázala, že z nejhoršího jsme asi venku. Většina dětí si tu nepříjemnost odbyla během noci a už před obědem se opět hrálo v tělocvičně a bobovalo a odpoledne při odjezdu už všechny děti vypadaly v pořádku. Těžko říci co bylo příčinou. Jedno z dětí si v pátek stěžovalo na bolest břicha, jiné indicie ukazují spíše na nějaký problém s jídlem. Opravdu nevíme. Samozřejmě jsme o tom hodně přemýšleli, ale všechny teorie mají své pro a své proti. Takže nezbývá doufat, že podobná nepříjemnost nás už zase hóóóóódně dlouhou dobu nepotká a další letošní akce už budou zase bez problémů.

Závěrem bych rád poděkoval všem dětem za statečné výkony jak při nabírání fyzické kondice, tak i při zvládání „té nepříjemnosti“. Opravdu to všechno zvládly na jedničku.

Další společnou akcí bude koncem března tradiční jarní soustředění na Čeřínku, kde se snad už také dostaneme do lesa s mapou (a bez lyží).

Téměř dokumentární zachycení celého soustředění je možné si prohlédnout v Kubově fotogalerii na adrese https://goo.gl/…ynLBofQEnmU6

««« Předchozí text: LOBácká sezóna zahájena Následující text: Březen - do lesa vlezem... »»»

autor: Tomáš Orany | 8.2.2017 St 12:54 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 273x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE