OK Jihlava

Reality show „Útěk z ostrova Smrčná“

Je to stará pravda, že člověk nikdy netuší, do čeho se jednou „přimotá“. Stačil menší útok hackerů a nikomu z 45 přihlášených na letošní soustředění nedošel mail, že soustředění se přesouvá na jiné místo, protože v našem táboře na Smrčné se natáčí další díl nechvalně proslulé reality show „Útěk z ostrova“. Producenti filmařů totiž podplatili DDM Jihlava a obsadili tábor právě v našem termínu. Všichni účastnící soustředění tedy spadli rovnýma nohama přímo do natáčení a stali se z nich hlavní postavy tohoto natáčecího dílu. Nechvalným vrcholem začátku tábora byl zbabělý útěk většiny přítomných vedoucích, kterým se podařilo autem přejet poslední přístupový most k táboru. Most byl ihned poté zbořen a tím byli všichni přítomní definitivně odříznuti od civilizace.

Filmaři rychle pochopili, že i na orientačním běhu mohou zbohatnout. A tak děti mimo úkolů spojených s natáčením reality show, musely pravidelně dokazovat své kvality i průběhu náročných OB tréninků. Nutno podotknout, že velké části účastníků to šlo velice dobře a že zaslouží velkou pochvalu. Opět byla snaha udělat všechny tréninky co nejpestřejší a užít při nich také trochu legrace. Většinou se běhalo v lese za táborem (už na podzim zde bude oblastní závod na úplně nové mapě), ale nechyběly ani tréninky na Melechově a pro starší i na mapě jarního MČR na krátké trati v Lipnici nad Sázavou. Orientační příprava měla jako každý rok jeden hlavní cíl – přípravu na závěrečné, vysoce prestižní štafety. Jako jeden z nejlepších tréninků byl hodnocen trénink, který nám připravil eliťák Mára v prostoru tzv. „Mordoru“, který jsme do této doby považovali za v podstatě neběhatelný a nikdo z nás se tam neodvažoval žádnou kontrolu umístit. Velkou oblibu také získal trénink, při kterém se jeden ze dvojice snaží v lese najít kontrolu pouze podle slovního popisu druhého ze dvojice. Při smíšených sprintových štafetách na Melechově jsem konečně viděl naplno běžet i ty dosud největší lenochy.

Pod nenápadným (ale permanentním) dohledem natáčecího štábu proběhly i všechny akce, bez kterých by Smrčná nemohla být Smrčnou – výlet vlakem na Stvořidla nebo na zámek ve Světlé nad Sázavou, jízda na igelitové skluzavce, výroba batikovaných čelenek, šátků a triček, závěrečný oheň, nebo velké množství různých her a soutěží Závěrečná soutěž nakonec zlomila vaz i producentům soutěže, protože náklady na střelbu ze vzduchovky, luku, plavbu na nafukovacím člunu apod. nedokázali už finančně zajistit a v předposledním natáčecím dnu finančně zkrachovali a natáčení soutěže ukončili. Děti se na závěr spojily, producenty vyhnaly a zneškodnily i do té doby neomezeného vládce ostrova – zlého Šamana.

V náhodně nalezených zápiscích režiséra soutěže se dalo mimo jiné vyčíst třeba to, že letos bylo pravidelné kuchařské duo nahrazeno první den kuchařkami – učnicemi a že vše dobře dopadlo a hlady nikdo neumřel, že po letech se zase běžely úplně tradiční štafety, neboť některé mladší děti na jaře při štafetách v Rantířově nevěděly, jak se štafety běhají a před startem se domlouvaly, kdo poběží na nejvzdálenější kontroly a kdo na ty bližší…, že léty opotřebené celty některých stanů už toho deště moc nevydrží a tak po loňském nácviku i letos proběhly 2 velké podvečerní evakuace ze stanů do náhradních prostor a nebo že letní déšť už není pro nikoho žádná tréninková překážka, zvláště když letní sluníčko pravidelně stačilo sušit občas mokré věci.

Prostě i letos to byl podle mého názoru příjemně prožitý týden s orientačním během a spoustou jiné zábavy. Mnohem lépe než stručným popisem jde atmosféru tábora ukázat na základě pěkných fotek od Kuby Novotného, které si můžete prohlédnout zde:

1. – 3. den – https://photos.app.goo.gl/…SKL1T90SZHk1

4. a 5. den – https://photos.app.goo.gl/…u5KNATVoqd82

6. a 7. den – https://photos.app.goo.gl/…XsDnGOMDmBO2

««« Předchozí text: Oddílové běžecké vesty připraveny k realizaci Následující text: Léto a vícedenky budiž pochváleny... »»»

autor: Tomáš Orany | 7.8.2017 Po 17:33 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 501x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie kudy kam?...
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE