OK Jihlava

HROBeček 2017 v orlovských lesích

Jak bylo zmíněno již loni, možnosti kvalitních terénu pro pořádání HROBečku na Vysočině jsou v podstatě nevyčerpatelné. Letos nás pan ředitel Ory zavedl do orlovských lesů, kde je příjemný orienťácký terén se spoustou pěkných míst, kterým dominují balvany či skalky všech velikostí. Pravda, jsou tam i nějaké ty kopečky, ale bez nich by to přece nemohl být HROBeček .

Vzhledem k rozmarům počasí v předchozích dnech a týdnech, nám při sobotním závodě ukázalo počasí svou lepší tvář, i když sluníčko si ponechalo až na následující den (to ocenili aspoň sběrači kontrol :-) ). Na start se postavilo více jak 40 závodníků, z toho významnou část tvořili kamarádi ze SJH, což nás samozřejmě velmi těší. V dospělých kategoriích převažovali v předvánočním období muži, ale v dětských kategoriích se děvčátka nenechala zahanbit a měla převahu. Z vlastního závodu stručně vypíchnu jen pár bodů:

• Tradičně moc pěkná trať (stavitel nás ušetřil neprostupných houštin a polozamrzlých bažin, za což mu patří velký dík). Během závodu jsme si tak v převážně velmi dobře průběžném lese mohli, pokud nám síly dovolily, užívat pohledů na spoustu pěkných míst.

• Inspirující popisy kontrol, s jakými se na běžných OB závodech nesetkáme (nebo jste snad už někdy hledali kontrolu „mezi balvany u bukového kotlíku a meliorační rýhy“? :-) )

• „Překvapivé“ vítězství naší oddílové ikony Máry (a zvítězil by i v případě, kdyby se nevracel pro jednu zapomenutou kontrolu, na což při sčítání bodíků přišly ajťačky Eva s Janou)

• Pochvalu a velký respekt si zaslouží všichni závodníci a závodníci v dětských kategoriích obzvlášť.

• Naprosto skvělé zázemí, které zajistili manželé Křepinských v Leštině (hovězí polévka s játrovými knedlíčky byla prostě dokonalá – chválila i Jana, klobásky skvělé).

• Nelze znovu než smeknout před perfektní organizací a přípravou, kterou i letos Ory předvedl a k tomu mu velmi zdatně sekundoval odtajněný společník Pifi.

Když před třemi lety přišel na svět nový přírůstek do závodů pořádaných naším oddílem, byli jsme zvědavi, jak si povede. A miminko to bylo velmi zdatné. Od začátku výborně prospívalo, vyhýbaly se mu dětské nemoci a letos, už v batolecím věku, se znovu ukázalo, že se o něj „tatínek Ory“ velmi dobře stará. Takže o jeho další budoucnost v tuto chvíli nemáme vůbec žádné obavy a těšíme se, že se s ním v předvánočním čase budeme pravidelně dál setkávat. Takže za rok při HROBečku 2018!

Sepsala -HD-

Odkaz na stránky, na kterých je dostupné video atd…. http://hrobecek.8u.cz/, odkaz na postupy některých běžců – animace.

««« Předchozí text: Detektivní podzimní Čeřínek Následující text: Vánoční výběh na Šacberk »»»

autor: Aleš Prášil | 12.12.2017 Út 08:16 | tisk | LOB | 0 komentářů | 218x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE