OK Jihlava

První jarní MTB projížďka (2007)

Sluníčko už svítí déle, sníh slezl (vlastně ani pořádně nenapadl) a máme tu jaro (skoro). Tak jsem si tuhle v sobotu říkal, když jsem po poledni kráčel z města, že by vlastně nebylo špatný vyrazit na kolo. V hlavě jsem měl ještě pár myšlenek z diskuze s Ánrym, kterej mi vyprávěl kterak předchozí víkend kousnul prvních 40 kiláků na kole.

No nic, než jsem se vypravil, bylo půl čtvrtý, oblačná obloha se začala zatahovat černými mraky a já začal přehodnocovat cíl své cesty. Z prvních námětů jako Jeníkov, Zbilidy atd. jsem si nakonec vytyčil skromný cíl – Borovnika, Plandry, Vyskytná a přes Rantířov zpět.

Po prvních kilometrech mi bylo jasný, že jsem to s oblečením jako obvykle přehnal, termotriko, triko, stará oddílová bunda a šustka způsobilo, že jsem si po chvíli připadal jak sardinky ve vlastní šťávě. Baťoh jsem ale neměl a tak jsem od Borovinky pokračoval směr Plandry se všemi vrstvami. Bohužel po pár stech metrech začalo pršet. No nic, přes Ranťák je to pár kilometrů, to přeci dojedu – přeci nejsem z cukru. V Plandrech už bohužel obloha nade mnou nabrala černou barvu a já začal silně pochybovat o svém rozhodnutí. Když udeřil třetí hrom bylo rozhodnuto – otočit to co nejdřív.

Cesta zpět probíhala celkem hladce až k Baumaxu, kde se z oblohy začaly sypat kroupy. Radši jsem sjel ze silnice a hasil si to domů po chodníku. Po pár minutách jsem přifrčel dom, durch ale s jednou velkou pozitivní věcí – měl jsem konečně od podzima umytý kolo!

A proto má myšlenka zní – ač je počasí nejisté či téměř aprílové – stojí za to na kolo vyrazit!

Čau Alfi

P.S. Přiznám se, že v době kdy píšu tento článek mám za sebou i projížďku druhou, pod taktovkou Ánryho a Pavči – a ta, pocitově stála opravdu za to! Proběhla dnes (úterý 6.3.) za parádního téměř jarního počasí.

OMV Březinky->Helenín->Henčov->průmyslová zóna->Bosch->Pružinka->Zborná->Stříbrný dvůr->západ slunce nad Zbornou . :-) → a domů.

Ánry dík za vedení (ještě, že jsou mezi námi tací, co v zimě kroutěj aspoň na rotopedech :-)

««« Předchozí text: Tréninky 2007 Následující text: Mistrovství světa LOB v Rusku »»»

autor: Aleš Prášil | 6.3.2007 Út 19:53 | tisk | MTBO, Zhodnocení akce | 3 komentáře | 264x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

[1] Lipty první..

No jo no… Ánry nám chce letos kategorii B pěkně znechutit.. teda nám = mně… :-) Ánry neblbni, mám letos natrénováno 2 x s kassim teoreticky v hospodě… 3tí trénink prej proběhně až v Pezinku.. k tomu jsem si pořídil tepovku, která mi už ale dva dny ukazuje, že nežiju.. tak mi hned na začátku, ty béčka, neznechuť… :-) .. Jinak dneska super počasí na projížďku PS: Doufám, že se to jako komentář už konečně ukáže, pač potřetí to psát fakt nebudu

6.3.2007 Út 20:41
[2] Anry

Jak píše Alfi, vyjížďka byla super. Nevědomky se k nám přidal i Véna, ale na tempo jeho Escorta jsme vážně neměli (na to ani zimní rotopodové pocení nestačí). Pokud o víkendu bude rozumné počasí jel bych se vyprdět na kole někam dál, třeba i na delší dobu.

7.3.2007 St 08:19
[3] Kafu

Nebyli jste jediní co se nechali nachytat poledním sluníčkem – s Piccem a Kráťou jsme kroupy chytli na Pouštích… :)

Poznatek: na lesních cestách se kolo neumeje ani v dešti :-)

10.3.2007 So 11:56
- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet…
22.5.2018: Odjezd na víkendové závody v Plzni je v pátek v 16:30 hodin z obvyklého stanoviště za Billou. AP Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE