OK Jihlava

Štafetová medaile jihlavských dorostenců

obrazek Fantastický výkon předvedli na Mistrovství ČR štafet jihlavští dorostenci. Trio ve složení Honza Čech, Honza Bořil a Vojta Vacek získalo v napínavém souboji bronzové medaile. Kluci běželi velmi vyrovnaně, po prvním úseku byli pátí s malým odstupem na čelo závodu, po druhém úseku Bořík předával na druhé pozici 40 vteřin za vedoucí štafetou Luhačovic a téměř tříminutovým náskokem před dalšími pronásledovateli. Na třetím úseku se z průběžného 6. místa přes všechny přehnal finišman Turnova a ve finiši získal zlato před favorizovanými Luhačovicemi. Vojta další pronásledovatele před sebe nepustil a s rezervou finišoval na třetím místě.

Milan Venhoda | 29.9.2013 Ne 09:58 | Orientační běh | 0 komentářů | 278x

Medaile z pohárového víkendu MTBO

Český pohár MTBO pokračoval dalším kolem v Zákupech pod pořadatelskou taktovkou OK Jiskra Nový Bor. Jihlava, i když tentokrát v komornější sestavě, zase ukázala, že patří k domácí špičce. Vydatné deště znásobily náročnost už tak dost kopcovitých tratí. V sobotu se jela krátká trať. Hlavní dámskou kategorii s přehledem vyhrála Renča (2. M.Tichovská, 3. K.Nováková). Pifi obsadil v kategorii ME 29. místo a Lauič s Ondrou si tentokrát ke svému jménu připsali neoblíbené slovo DISK.

Milan Venhoda | 25.9.2013 St 20:19 | MTBO | 0 komentářů | 263x

Mistrovský titul z klasiky v horách u Rejvízu pro Čechovou

obrazek

Vrchol domácí OB sezóny – Mistrovství ČR na klasické trati – se konal letos v Jeseníkách s centrem na Rejvízu. Terén byl opravdu horský – velké kopce, občas kameny a klacky, hustníky, zarostlé paseky. Sobotní kvalifikace byla mapově poměrně jednoduchá, ale zajímavé volby postupů se rozhodně našly, bohužel se diskutovalo nad kvalitou mapy a umístěním některých kontrol. Do A-finále postoupilo 6 jihlaváků: Terka Čechová (D16), Zuzka Čechová (D40), Dana Hrstková (D50), Honza Bořil (H16), Honza Čech (H18) a Milan Venhoda (H40).

V nedělním finále si medaile vybojovali dva zástupci OK Jihlava: zlato Tereza Čechová v D16 a stříbro Milan Venhoda v H40

Milan Venhoda | 23.9.2013 Po 19:36 | Orientační běh | 0 komentářů | 282x

Mareda Cup 2013

Podzimní sezóna už běží a stejně tak se blíží její tradiční jihlavské ukončení MAREDA CUP. Letos se Mareda opět vrací do lesa a to na Čeřínek na „chatu na sjezdovce“. Pořadatelé se těší na vaši účast na 31. ročníku, v sobotu 2. listopadu 2013

Milan Venhoda | 17.9.2013 Út 20:23 | Pozvánka na akci | 0 komentářů | 290x

Český pohár pokračoval ve skalách Kokořínska

Český pohár (a žebříček A i B-Čechy) pokračoval na Kokořínsku. Exkluzivní terén pískovcových skal přilákal 1200 startujících. Terén i tratě byly opravdu velmi náročné – jak fyzicky díky značnému převýšení, tak i mapově díky spleti několikapatrových skal v mnoha hlubokých údolích.

Stupně vítězů naši závodníci okupovali hned několikrát – Terka Čechová na sobotní klasice s převahou zvítězila v D16A, k tomu přidala 2. místo na nedělní krátké trati. Celkově tak upevnila svoje průběžné vedoucí postavení v Žebříčku A (poslední žebříčkový závod je M ČR na klasice příští týden). Dobře běžel Domček Frýba v H16A – 10. a 8. místo jsou velmi pěkné, Honza Bořil doběhl 9. (v neděli byl bohužel disk). V H18A bojoval Honza Čech o bednu, získal ji jen v neděli na třetím místě, v sobotu byl pátý, Vojta Vacek běžel solidně a skončil 15. resp. 18.

Milan Venhoda | 15.9.2013 Ne 20:51 | Orientační běh | 0 komentářů | 279x