OK Jihlava

Renata má medaili z Mistrovství světa MTBO

obrazek

Tento týden probíhá na severu Čech Mistrovství světa MTBO a Renata Paulíčková je samozřejmě u toho. A úspěšně.

Prvním závodem byla úterní krátká trať v jabloneckých Břízkách. Skvělou formu předvedla v ženách Martina Tichovská, která většinu závodu vedla a až chybou kousek před cílem se připravila o vítězství a získala „jen“ stříbrnou medaili. Renata lehce ztratila na začátku, pak však postupně zrychlovala a vybojovala velmi pěkné 14. místo.

Druhý závod MS MTBO – sprint – se uskutečnil ve středu v Turnově s centrem na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Tratě vedly jednak ve svahu lesoparku a dále v uličkách města.

V ženách vyhrála Martina Tichovská s velkým náskokem 55 sekund před Susanna Laurila (FIN), o další 2 sekundy byla zpět Cecilia Thomasson (SWE). Martina Tichovská vedla suverénně po celý závod, před polovinou trati dojela nakonec třetí Cecilii Thomasson, o velký náskok ji nepřipravila ani rozdílná volba na kontrolu 11, kde opět musela švédskou závodnici dojíždět. Opět nezklamaly ani další české závodnice – Renata Paulíčková jela výborně = 8. místo (+ 2:23)

Milan Venhoda | 19.8.2015 St 16:40 | MTBO | 0 komentářů | 632x

SMRČNÁ FEST 2015

Nebudu lhát – ale takovou jízdu a takový festival dobré hudby, zábavy a sportu jsem už dávno nezažil! Z celého týdne si dobře pamatuji snad jenom loučení u autobusu, mávání rodičů odjíždějícím dětem, geniálně vymyšlenou objížďku všech současných objížděk a pak už se scénář letošního soustředění rozjel tak šíleným tempem, že jsem ho nestačil ani pořádně sledovat.

Tomáš Orany | 27.7.2015 Po 22:18 | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 1026x

Ozvěny VII. LODM v Plzni

Tým 7. LODMVe dnech 14. – 19. 6. 2015 proběhla v Plzni VII. LODM, které zúčastnili také zástupci vysočinského orienťáku. A byli velmi úspěšní, dokonce se stali výkladní skříní sportu v Kraji Vysočina. Několik postřehů a vzpomínek, jak se to všechno událo, najdete v následujícím článečku.

Aleš Petráček | 28.6.2015 Ne 15:11 | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 818x

Tereza na Mistrovství Evropy dorostu

obrazek V Rumunsku právě probíhá Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu, centrem je město Kluž. Na startu jsou závodníci z 32 zemí, v každé kategorii startuje kolem stovky závodníků, mezi nimi v kategorii W18 i Tereza Čechová V pátek se běžela klasická trať, tratě byly postaveny v listnatém lese v nadmořské výšce 400 – 700 m, terén byl kopcovitý, místy byl strmé zářezy a údolí a k tomu spoustu drobných terénních tvarů. Les byl hodně průhledný což sice usnadňovalo orientaci, ale po celodenním lijáku se v údolích tvořily klouzačky a to naopak ztížilo běh.

Tereza běžela první část závodu skvěle, ve 2/3 trati dokonce s malým náskokem vedla, bohužel téměř tříminutová chyba na 12. kontrolu znamenala propad, ale i tak je 7. místo se ztrátou 2:45 na vítěznou Švédku Berggren velmi pěkný výsledek.

Milan Venhoda | 26.6.2015 Pá 23:13 | Orientační běh | 0 komentářů | 831x

Mistrovství na krátké trati: zlato a stříbro

obrazek

Mistrovství a veteraniáda ČR na krátké trati proběhla v Krušných horách nedaleko Jáchymova. Pořadatelé zvolili za centrum biatlonový areál Eduard a velmi precizně zmapovali náročný horský les plný klacků a borůvčí se spoustou pozůstatků po důlní činnosti (jak středověké tak i nedávné). Sobotní kvalifikace (ale i nedělní finále) vyžadovalo precizní čtení mapy i poměrně rychlý běh, závod byl ve většině kategorií poměrně vyrovnaný a chyby tak znamenaly propad o řadu míst. Do áčkového finále postoupilo z kvalifikace celkem 8 jihlaváků, kteří tak ve finále měli šance bojovat o medaile. O malý kousek unikl postup Márovi, Bořkovi a Péťovi.

Milan Venhoda | 21.6.2015 Ne 21:42 | Orientační běh | 0 komentářů | 819x