OK Jihlava

Detektivní podzimní Čeřínek

A máme zdárně za sebou, o páteční dopoledne prodloužené, závěrečné letošní soustředění na Čeřínku. Čeřínek to byl vskutku klasický – páteční a sobotní zimu a mrholení v neděli vystřídala první letošní pořádná chumelenice. Ráno rozespale koukáme z okna, nevěříme vlastním očím a řešíme, jestli nedělní štafety nezrušit. Ale když vylezeme z chaty a vidíme velkou skupinu koulujících se dětí, tak rychle pochopíme, že sníh pro ně není nepřítel a že proběhnutí čerstvě zasněženým lesem v sobě má i kousek romantiky a dobrodružství.

Takže nakonec se uskutečnily všechny plánované tréninky včetně tradičních štafet a sám se divím, že to děti v těžkých klimatických podmínkách celkem v pohodě zvládaly. Ale nejde jen o odhodlání běhat ve škaredém počasí, ale i o evidentní posun v orientačních dovednostech, hlavně pak u mladších dětí. Tady je opravdu zřejmé, že v posledních letech díky tréninkové přípravě v oddílech a na společných akcích udělaly velký krok dopředu. Tak snad se to v příštích letech zúročí i v závodních výsledcích.

Mezi tréninky všech možných formátů od vytrvalostního HROBu, přes různé scorelaufy, osmičky, motýlky až po společný měřený sprint stihly ještě za pomocí Sherlocka Holmese a doktora Watsona vypátrat tajemného chlapa s krvavou lopatou (po odhalení pachatele bylo zjištěno, že lopata byla pouze od hlíny), který v lese zakopával velkou bednu. Tomu předcházela důkladná analýza výpovědí svědků, sestavení identikitu pachatele, odebrání otisků prstů, nalezení ukrytých indicií a na závěr i nalezení zakopaného pokladu. Sobotní odpoledne také zpestřily netradiční hry, kde mě osobně zaujala třeba bitva v zorbingových „polokoulích“, natahování gumových lan, nebo střelba z foukačky.

Závěrem bych si rád dovolil poděkovat všem těm, kteří se letos podíleli na uspořádání všech čtyřech letošních soustředění pořádaných SJI a KCTM Vysočina. Nejde jen o lidi, kteří připravují tréninky, ale i o ty, kteří chystají všechny ty roztodivné hry a soutěže bez kterých si už naše soustředění snad ani nedovedeme představit, ty kteří nám všem vaří často v hodně polních podmínkách, všem kdo od rána do večera bojují u dřezu s nekonečnou horou špinavého nádobí a vůbec všem ostatním, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu pomůžou s realizací těchto akcí.

Takže jestli se vám na našich akcích líbilo, tak budeme moc rádi, když se společně zase příští rok na nějakém dalším soustředění uvidíme.

Alfiho videosestřih si lze prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?…

««« Předchozí text: HROBeček 2017 Následující text: HROBeček 2017 v orlovských lesích »»»

autor: Tomáš Orany | 23.11.2017 Čt 07:56 | tisk | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 162x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 14.10.'17
  - Oblastní žebříček 28.10.2017

- Pořádali jsme
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '17, zima '16
- Přihlášky k závodům '17
- Odjezdy na závody
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
3.1.2018: Potřebujete motivaci pro nový rok 2018? Potom můžete začít pohledem na výsledky svoje i svých kolegů v roce minulém… AP
19.12.2017: Na středeční (20.12.) trénink si vezměte čipy. Z.
17.12.2017: Na pondělní trénink si můžete vzít své čipy. Optimálně s pojistnou gumičkou výrazné barvy. Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina Hannah Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE