OK Jihlava

Reality show „Útěk z ostrova Smrčná“

Je to stará pravda, že člověk nikdy netuší, do čeho se jednou „přimotá“. Stačil menší útok hackerů a nikomu z 45 přihlášených na letošní soustředění nedošel mail, že soustředění se přesouvá na jiné místo, protože v našem táboře na Smrčné se natáčí další díl nechvalně proslulé reality show „Útěk z ostrova“. Producenti filmařů totiž podplatili DDM Jihlava a obsadili tábor právě v našem termínu. Všichni účastnící soustředění tedy spadli rovnýma nohama přímo do natáčení a stali se z nich hlavní postavy tohoto natáčecího dílu. Nechvalným vrcholem začátku tábora byl zbabělý útěk většiny přítomných vedoucích, kterým se podařilo autem přejet poslední přístupový most k táboru. Most byl ihned poté zbořen a tím byli všichni přítomní definitivně odříznuti od civilizace.

Tomáš Orany | 7.8.2017 Po 17:33 | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 268x

Oddílové běžecké vesty připraveny k realizaci

obrazek

Připravili jsme k realizaci další část oddílového běžeckého šatníku. Tentokráte se jedná o tenké běžecké vesty v oddílovém designu.

Dorost a další pravidelně běhající závodníci (pravidelní účastníci žebříčků A a B, M ČR atd.) budou mít tuto vestu plně hrazenou oddílem, ostatní si mohou vestu objednat za sníženou cenu.

Milan Venhoda | 19.7.2017 St 23:09 | Orientační běh | 0 komentářů | 161x

Olympiáda dětí a mládeže 2017 v Brně

Poslední červnový týden se v Brně uskutečnila 8. letní olympiáda dětí a mládeže. Mezi více jak 3.600 účastníky ve 22 sportech měl opět zastoupení i orientační běh. Ve výběru Vysočiny na této akci byli i tři členové našeho oddílu – Míša Srbová, Klára Dočkalová a Vojta Orany. O tom jak se jim dařilo a o spoustě informací a zajímavostí z této akce se lze dočíst v rozsáhlém článku od Aleše Petráčka na adrese http://www.obvysocina.cz/…LODM_web.pdf

Tomáš Orany | 5.7.2017 St 10:38 | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 79x

Letecký víkend u Přelouče

V Litošicích u Přelouče proběhl letecký víkend. Ne že bychom se vypravili na letiště v Přelouči, to jen zdejší lesní terén je tak rovinatý, že pro úspěch ve výsledkové listině vyžaduje běžet opravdu rychle (třeba v mužích 5:10 na vzdušný km). Zdá se, že někteří členové OK Jihlava navštěvují Henčov kvůli leteckému tréninku pravidelně a odnesli si z Litošic cenné body do Žebříčku B-Čechy.

Sobotní klasika měla řadu delších postupů, nicméně v čistém lese se běhalo víceméně pouze rovně, bez zásadních voleb postupů. Nedělní krátká trať byla o mnoho zajímavější a nutila závodníky k neustálé koncentraci při změnách směru a při snížené viditelnosti v hustnících. Na konci tratí měly všechny kategorie kontroly v drobných terénních nerovnostech, kde se i na malých vzdálenostech daly dělat pěkné chyby když jste neudrželi přesný směr.

Milan Venhoda | 18.6.2017 Ne 18:29 | Orientační běh | 0 komentářů | 136x

Krátce na Lipnici: Mára v TV, Dana na bedně

obrazek V lesích v okolí Lipnice nad Sázavou proběhlo Mistrovství ČR na krátké trati. Exkluzivní terén mezi zatopenými lomy se spoustou kamenů a skalek po celém lese přilákal více než 1600 závodníků. A kdo přijel určitě nelitoval. Perfektní zázemí centra závodu, pěkné a náročné tratě, výborná atmosféra. K té určitě přispěla i velkoplošná obrazovka na shromaždišti, na které se v neděli promítal přímý televizní přenos, který zajišťovala z lesa i z cíle Česká televize.

Milan Venhoda | 13.6.2017 Út 22:34 | Orientační běh | 0 komentářů | 185x