OK Jihlava

Zlato a bronz na Mistrovství ČR LOB

obrazek Mistrovství ČR LOB na klasické trati úspěšně proběhlo ve Vysočina aréně. V aktuálních špatných sněhových podmínkách, kdy ani na hřebenech hor není příliš mnoho sněhu, se novoměstští pořadatelé rozhodli využít hustou síť tratí s umělým sněhem ve Vysočina aréně a připravili velmi pěkné závody.

Při neúčasti reprezentačních družstev získali v hlavních kategoriích titul Milan Venhoda a bronzovou medaili vybojovala Bára Chudíková.

Milan Venhoda | 28.2.2016 Ne 20:14 | LOB | 0 komentářů | 249x

Přihlašování na závody pěšího OB v roce 2016

Většina zarputilých orienťáků má už kalendář na letošní rok zaplněný a naplánovaný. Váhavci a ti, kteří se zatím v důležitých termínech tolik neorientují, však mohou zbystřit.

Aleš Petráček | 11.2.2016 Čt 15:54 | Orientační běh | 0 komentářů | 434x

Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu LOB

Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu. Jelo se v okolí biatlonového areálu Eduard v Krušných horách, kde se díky obrovskému úsilí pořadatelů podařilo připravit a přes velkou oblevu i udržet velmi slušnou a zajímavou síť stop.

Milan Venhoda | 5.2.2016 Pá 23:58 | LOB | 0 komentářů | 256x

Zimní premiéra v Jeníkově

V létě je každý rok soustředění ve Smrčné nad Sázavou, na jaře a na podzim na Čeřínku a co v zimě? Od této chvíle již můžeme říci, že v zimě je soustředění ve Větrném Jeníkově. Centrem této akce byla místní škola s kompletním zázemím, včetně jídelny, kuchyně, tělocvičny a tříd na spaní. Druhým zásadním místem pak byla místní restaurace Kulturní dům, kde byly zajištěny výborné obědy a večeře. Soustředění bylo určené hlavně pro nejmenší děti našeho oddílu – pro některé to byl dokonce premiérový pobyt mimo domov!!! Hlavním cílem bylo hlavně poznání se navzájem, rozšíření základů teorie OB a samozřejmě i patřičné protažení těla (nejen) s mapou a buzolou.

Tomáš Orany | 3.2.2016 St 20:30 | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 361x

LOBácká sezóna začala rovnou mezinárodně

LOBácká sezóna měla začít před dvěma týdny Českým pohárem v Krušných horách. Neodstatek sněhu ale donutil pořadatele závody o dva týdny odložit. Jen dva dny po rozhodnutí napadlo sněhu dostatek, ale připravit závody (hlavně upravit stopy) za tak krátký okamžik by asi bylo těžko reálné.

A tak prvními závody pro jihlavské závodníky bylo o týden později rovnou veteránské Mistrovství světa, shodou okolností také v Krušných horách, hned za hranicemi v německém Oberwiesenthalu.

Milan Venhoda | 29.1.2016 Pá 20:35 | LOB | 0 komentářů | 330x