OK Jihlava

Österreichische Meisterschaft in OL

Zatímco minulý týden větší část oddílu zápolila na štafetách a sprintu v okolí Brna, tak skupinka jihlavských veteránů ve složení Véna, Pifi, Jára, Ory a náš kamarád Abík se vydala na závody do sousedního Rakouska, kde se konalo jedno z řady rakouských mistrovství v OB (v Rakousku totiž mají mistrovství rozdělená jednak podle délky tratí, ale i podle věkových kategorií). Závody se konaly zhruba 60 km od českých hranic, jižně od Zwettlu, v městečku Gutenbrunn. Podobný závod v Rakousku jsme navštívili již před dvěma lety poblíž Litschau a tehdy jsme se vrátili s velice pěknými zážitky a tak jsme neodolali vábení nedalekých zahraničních závodů ani tentokrát.

Tomáš Orany | 12.6.2016 Ne 14:16 | LOB | 0 komentářů | 247x

Úspěšně jsme uspořádali Český pohár MTBO v Řásné

obrazek O víkendu 21.-22.5. jsme pořádali dvojzávod Českého poháru MTBO v Řásné. A myslím, že se to velmi povedlo. Prakticky samé kladné ohlasy jsem slyšel od řady účastníků. Za to patří každopádně velký dík všem kteří větším nebo menším dílem přispěli k úspěšnému zvládnutí této velké akce. Čekali jsme solidní účast, ale zájem více než 450 účastníků každý den byl nad očekávání… Na webu závodů už jsou výsledky, mapy s postupy, fotky,… tak se můžete podívat.

Milan Venhoda | 23.5.2016 Po 22:34 | MTBO | 0 komentářů | 265x

Renata Paulíčková bronzová ve Světovém poháru

Fantasticky vstoupila René do letošního ročníku Světového poháru MTBO, jehož první část se jela o víkendu ve Francii. V úvodním závodu na klasické trati, který se jel o uplynulém víkendu za velmi těžkých podmínek v hodně kopcovatém terénu, vybojovala bronzovou medaili. O den později na krátké trati získala další skvělé umístění: 9. místo.

Milan Venhoda | 17.5.2016 Út 22:13 | MTBO | 0 komentářů | 228x

Úspěšný vstup do žebříčkových závodů

Víkend 30. 4. – 1. 5. nebyl jen plný čarodějnic a soudruhů v průvodu. Prvními závody v okolí Trutnova odstartovala klání v žebříčku A i B-Čechy. Jihlavská výprava o sobě dala vědět a získala první vavříny a řadu dalších úspěšných výsledků.

Aleš Petráček | 4.5.2016 St 19:13 | Orientační běh | 0 komentářů | 332x

Dva bronzy z MČR v nočním OB!

V sobotu 16. 4. se konalo v Doksech MČR v nočním OB. Skvělou fazónu v úvodu letošní sezóny potvrdili Terka Čechová (D18) a Péťa Čech (H16), kteří získali ve svých kategoriích třetí místa. Závody to byly nesmírně dramatické, ve kterých se chybovalo více než jindy, a o pořadí se mnohdy rozhodovalo až ve finiši. Terce chyběla ke stříbru 1 sekunda a ke zlatu 9 sekund… Péťovi ke stříbru scházelo 16 sekund a nechal za sebou celou řadu favoritů. Neztratili se ani ostatní jihlaváci, např. Honza Čech (H20) 9. místo, Honza Bořil (H20) 12. místo. Výsledky dalších a info ze závodu naleznete zde.

Aleš Petráček | 20.4.2016 St 10:03 | Orientační běh | 0 komentářů | 220x