OK Jihlava

Mistrovství na klasice: 2 x zlato

obrazek Letošní Mistrovství ČR na klasické trati připravil šumperský klub KSU v náročném horském terénu Jeseníků. Kousek od sedla Skřítek, přímo pod masivem Pradědu (ale od sedla na druhou stranu). Ti kdo měli štěstí (a dostali se se svými postupy až na hřeben) a odvahu (se při běhu také rozhlédnout) se mohli pokochat nádhernými výhledy. Jinak ale bylo potřeba se pořádně koukat pod nohy (protože v horském lese je klacků hodně) a samozřejmě do mapy (tratě byly ve většině kategorií velmi zajímavé a náročné).

V sobotu se do mapy dobře dívali a nohy rychle zvedali = tudíž postoupili do finále A tito borci a borkyně: Terka (D18), Zuzka (D45), Dana (D55), Matýsek (H16), Bořek (H18), Honza (H20), Mára (H21) a Véna (H40). U některých se to tak nějak automaticky předpokládalo, někteří velmi mile překvapili.

Milan Venhoda | 27.9.2015 Ne 22:59 | Orientační běh | 0 komentářů | 538x

Tři nové licence A pro příští rok

V neděli 6.9. se běžel na západě Čech pro letošní rok poslední závod žebříčku B. Licenci A pro příští rok si vyběhl v jarní části výborně běhající Matěj Šenkýř v kategorii H16B a Eva Foltýnová v kategorii D16B, které se poslední víkendové závody hodně podařily.

Pěkným výkonem na MČR na klasice (26.-27.9.) v Jeseníkách si licenci A vyběhl i Matěj Kafka.

Všem třem blahopřeji a přeji hodně sil do zimní přípravy.

Zuzana Ćechová | 7.9.2015 Po 07:26 | Orientační běh | 0 komentářů | 675x

Trojzávod Českého poháru pořádáme již příští víkend

obrazek Již o příštím víkendu 12.-13.9. pořádáme trojzávod Českého poháru – 2 x štafety v Řásné a k tomu sprint v Telči. Na každý ze závodů je přihlášeno více než 1.100 závodníků. Vzhledem k náročnosti pořádání (hlavně v sobotu, kdy dochází k přesunu z dopolední akce v Řásné na odpolední do Telče) počítáme pochopitelně s pomocí všech členů klubu. Sprint v Telči je kromě Českého poháru také součástí Světového rankingu (WRE).

Milan Venhoda | 7.9.2015 Po 00:13 | Orientační běh | 0 komentářů | 690x

Tréninky 2015 (podzim)

(září, říjen) První trénink bude ve středu 2.9. Další týden tréninky nebudou z důvodu přípravy víkendových závodů. Pravidelné tréninky budou od 14.9. dle zaběhnutého schématu.

Běžecké tréninky:

pondělí 16:30 Šacberk (od 14.9.2015 dle počasí)

• pro všechny

Mapové tréninky:

středa 16:30 dle rozpisu (od 2.9.2015 dle počasí)

Zuzana Ćechová | 26.8.2015 St 20:36 | Orientační běh | 0 komentářů | 2239x

Renata má medaili z Mistrovství světa MTBO

obrazek

Tento týden probíhá na severu Čech Mistrovství světa MTBO a Renata Paulíčková je samozřejmě u toho. A úspěšně.

Prvním závodem byla úterní krátká trať v jabloneckých Břízkách. Skvělou formu předvedla v ženách Martina Tichovská, která většinu závodu vedla a až chybou kousek před cílem se připravila o vítězství a získala „jen“ stříbrnou medaili. Renata lehce ztratila na začátku, pak však postupně zrychlovala a vybojovala velmi pěkné 14. místo.

Druhý závod MS MTBO – sprint – se uskutečnil ve středu v Turnově s centrem na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Tratě vedly jednak ve svahu lesoparku a dále v uličkách města.

V ženách vyhrála Martina Tichovská s velkým náskokem 55 sekund před Susanna Laurila (FIN), o další 2 sekundy byla zpět Cecilia Thomasson (SWE). Martina Tichovská vedla suverénně po celý závod, před polovinou trati dojela nakonec třetí Cecilii Thomasson, o velký náskok ji nepřipravila ani rozdílná volba na kontrolu 11, kde opět musela švédskou závodnici dojíždět. Opět nezklamaly ani další české závodnice – Renata Paulíčková jela výborně = 8. místo (+ 2:23)

Milan Venhoda | 19.8.2015 St 16:40 | MTBO | 0 komentářů | 624x