OK Jihlava

Úvodní závod MTBO sezóny ve Veszpremu se vydařil

První dvojzávod letošní sezóny Českého poháru se konal v maďarském Veszpremu. Pro elitní kategorie se závody počítaly též do Světového rankingu. V sobotní krátké trati získal Honza Lauerman stříbro, v nedělní klasice s hromadným startem vybojovala Renča Paulíčková bronz.

Sobotní krátká trať byla mapově náročná, chyby dělal téměř každý, nebylo nutné jet rychle ale přesně. Trať vedla většinou v otevřeném prostoru s křovinami a spoustou motokrosových stezek, které nebylo snadné za jízdy umapovat. Výborně zajel Lauič, který vybojoval stříbro, když za vítězným Rakušanem Breitschädelem zaostal o 1:21. Bára startovala hodně vepředu, dlouhou dobu vedla a tak jsme její jméno slyšeli od spíkra snad stokrát, nakonec to stačilo na 9. místo. V dalších kategoriích solidně zajel Véna na 5. místě v H21A

Výsledky sobotní krátké trati:
HE: 2. Lauerman
DE: 9. Chudíková, 19. Paulíčková
H21A: 5. Venhoda, 21. Izdný, 28. Hübner, 33. Prášil, 36. Prošek
H21B: 20. Lipták
H21C: 4. Plíhal, 6. Kafka, 13. Kadlec, 15. Kasal, 25. Moravec

V neděli byla na programu klasika s hromadným startem – 3 farstované okruhy, tentokráte více v lese, tedy spíše v tmavě zeleném houští. Jednalo se o velmi rychlý a vyrovnaný závod, který nebyl tak mapově záludný jako sobotní krátká trať, přesto se chyby dělat daly. O medaili v elitě se tentokráte postarala Renča – dojela třetí. Lauič s necelou čtyřminutovou ztrátou skončil 12. V H21A se v těsném odstupu na 7.-9. místě umístili Pifi, Hubánek a Alfi. Pavča dojel o 4 minuty později na 15. pozici, Véna měl bohužel dva defekty a to v takto vyrovnaném závodu nemohlo znamenat dobré umístění. Na medailové pozice se v H21C vyšvihli Piko a Kafu, Piko si tímto vyjel postup do vyšší kategorie

fotogalerie, odkazy na další fotky jsou na webu závodů

««« Předchozí text: Oblastní závody 2009 Následující text: Mistrovství ČR MTBO na dlouhé trati - medailové žně »»»

autor: Milan Venhoda | 28.4.2009 Út 21:38 | tisk | MTBO | 0 komentářů | 294x